პროფესიით იურისტი. 2022 წელს წარჩინებით დაამთავრა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამართლის საბაკალავრო პროგრამა, ხოლო 2026 წელს — ასევე წარჩინებით, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის საჯარო პოლიტიკის ადმინისტრირების სამაგისტრო პროგრამა და მიენიჭა საჯარო მმართველობის მაგისტრის ხარისხი.
ლევანს გავლილი აქვს დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის (NCADR) მიერ ორგანიზებული მედიაციის 60-საათიანი სასერტიფიკატო ტრენინგი, ასევე სხვადასხვა პროფესიული ტრენინგი კერძო სამართლის, სახელშეკრულებო ურთიერთობებისა და დავების გადაწყვეტის მიმართულებით.
მისი პროფესიული გამოცდილება მოიცავს სამართლებრივ კვლევას, კანონმდებლობისა და სასამართლო პრაქტიკის ანალიზს, ხელშეკრულებებისა და სხვა სამართლებრივი დოკუმენტების მომზადებას. საქართველოს პარლამენტში საქმიანობისას მუშაობდა საპარლამენტო კონტროლის პრაქტიკული მექანიზმების გამოყენებაზე, კანონპროექტების სამართლებრივ ანალიზზე.
ლევანს აქვს უცხოურ კომპანიებსა და საერთაშორისო პარტნიორებთან თანამშრომლობის გამოცდილება, მათ შორის საერთაშორისო ხელშეკრულებებისა და სამართლებრივი დოკუმენტაციის განხილვის, სამართლებრივი რეგულაციების კვლევისა და შესაბამისი საკითხების კოორდინაციის მიმართულებით. მონაწილეობა აქვს მიღებული არაერთ საერთაშორისო კონფერენციასა და პროფესიულ პროგრამაში.
მისი პროფესიული ინტერესის სფეროებია მედიაცია და დავის ალტერნატიული გადაწყვეტა, კერძო და სახელშეკრულებო სამართალი, ადმინისტრაციული სამართალი და საპარლამენტო კონტროლი.

Levan Sanikidze — Mediator since 2026
A lawyer by profession, Levan Sanikidze graduated with honours from the Bachelor’s Programme in Law at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University in 2022. In 2026, he also graduated with honours from the Master’s Programme in Public Policy Administration at Ilia State University and was awarded a Master’s degree in Public Administration.
Levan has completed a 60-hour certified mediation training programme organised by the National Center for Alternative Dispute Resolution (NCADR), as well as various professional training courses in private law, contractual relations, and dispute resolution.
His professional experience includes conducting legal research, analysing legislation and judicial practice, and drafting contracts and other legal documents. During his work at the Parliament of Georgia, he was involved in the practical application of parliamentary oversight mechanisms and the legal analysis of draft legislation.
Levan also has experience cooperating with foreign companies and international partners, including reviewing international agreements and legal documentation, researching applicable legal regulations, and coordinating relevant legal matters. He has participated in numerous international conferences and professional development programmes.
His principal areas of professional interest include mediation and alternative dispute resolution, private and contract law, administrative law, and parliamentary oversight.