გიორგი კაკუბავა - მედიატორი 2023 წლიდან
საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი საერთო სპეციალიზაციით; GBA-ს ადვოკატის პროფესიული უფლებების კომიტეტის წევრი;  მენტორი ადვოკატი;  სპეციალიზებული ადვოკატი არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულებასა და ბავშვთა უფლებების (სამოქალაქო) მიმართულებით.
2022 წლის თებერვალ-მარტში წარმატებით გაიარა  სსიპ მედიატორთა ასოციაციის მიერ აკრედიტირებული ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის მედიაციის 70 საათიანი სასერტიფიკატო ტრენინგი.
გიორგის სამედიაციო საქმეთა კატეგორია არის: ვალდებულებითი,სახელშეკრულებო, სამედიცინო, ინტელექტუალური საკუთრების, სანივთო, შრომითი და საბანკო სამართლის მიმართულება.
გიორგის მონაწილეობა აქვს მიღებული არაერთ  პროფესიულ  ტრენინგში  და  კონფერენციაში, როგორც საქართველოში ასევე, მის ფარგლებს გარეთ. ამასთანავე, იგი არის არაერთი ანგარიშის, კვლევის,  სტატიის ავტორი/თანაავტორი.
გიორგის გარდა ადამიანის უფლებათა დაცვის მიმართულებისა, პროფესიული გამოცდილება აქვს როგორც კორპორატიულ იურისტს/ადვოკატს.2019 წელს იყო სააქციო საზოგადოება ევრო კრედიტის აღმოსავლეთ საქართველოს სასამართლოებთან ურთიერთობის იურისტი, ამავე წელს კომპანიაში დაიკავა უფროსი იურისტის პოზიცია. 2012 წლიდან სწავლობდა ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტზე თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,  შემდეგ სწავლა განაგრძო კავკასიის საერთაშორისო უნვივერიტეტეტში და ფლობს დიპლომს სამართლამცოდნეობის სპეციალობით.

Giorgi Kakubava – Mediator since 2023
Currently Human Rights Center’s Deputy Executive Director. Member of Georgian Bar Association with General Specialization.  Giorgi is a member of Committee on Lawyers professional Rights.  He is the specialized lawyer in Juvenile justice and Juvenile Rights (civil).
Giorgi has completed a 70-hour certification training in mediation conducted by the National Center for Alternative Dispute Resolution (NCADR) of Ivane Javakhishvili Tbilisi state University, accredited by the Association of Mediators of Georgia.
Giorgi’s mediation practices include: law of obligation, contractual, medical, intellectual property, property law, labor and banking law.
Giorgi has participated in a number of professional trainings and conferences, both in Georgia and abroad. In addition, he is the author/co-author different reports, studies and articles.
In addition to human rights protection, Giorgi has professional experience as a corporate lawyer.In 2019, Giorgi was a lawyer for relations with the courts of East Georgia in Euro Credit, in the same year he took the position of a senior lawyer.Since 2012, he studied at the Faculty of Economics and Business at Tbilisi State University, then continued study at the Caucasus International University and holds a diploma in law.