კობა ბარამია ეწევა კერძო საადვოკატო საქმიანობას სისხლის სამართლის სპეციალიზაციით;
2023 წლიდან არის ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის სამართლის სადოქტორო პროგრამის სტუდენტი;
2022 წელს მოიპოვა არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების სპეციალიზაცია სისხლის სამართალში;
2020 წელს წარჩინებით დაამთავრა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტი და მიენიჭა მაგისტრის აკადემიური ხარისხი;
2019 – 2021 წლებში მუშაობდა „სამართლებრივი სისტემის განვითარების კვლევითი ცენტრი“ მკვლევარ-იურისტად და პროექტის მენეჯერად;
2019 წლიდან არის შპს „სამართლებრივი საკონსულტაციო კომპანია გაბოძე და პარტნიორების“, ასევე, შპს „ჯი ფი აუთსორსინგ-ის“ უფროსი იურისტ-კონსულტანტი და სისხლის სამართლის ადვოკატი;
2018 - 2019 წლებში მუშაობდა ძველი თბილისისა და გლდანი-ნაძალადევის რაიონულ პროკურატურებში, სტაჟიორ-პროკურორად. საქართველოს პროკურატურაში გაიარა სხვადასხვა გადასამზადებელი კურსი;
2017 წელს ჩააბარა პროკურატურის მუშაკთა საკვალიფიკაციო გამოცდა, რის შემდეგაც გაიარა პროკურატურის მუშაკთა მოსამზადებელი კურსი;
2016 - 2017 წლებში მონაწილეობდა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის ეგიდით დაგეგმილ პრაქტიკული უნარ-ჩვევების შეძენაზე ორიენტირებულ კლინიკებში: სსიპ „იურიდიული დახმარების სამსახურსა“ და სახალხო დამცველის აპარატში;
2016 წლის დეკემბერში ჩააბარა ადვოკატთა საკვალიფიკაციო გამოცდა (სისხლის სამართლის სპეციალიზაცია);
2016/05 – 2016/12 წელს იყო „საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის“ იურიდიული დახმარების ცენტრის კონსულტანტისა და ადვოკატის თანაშემწე (სისხლის სამართლის სპეციალიცაზიით);
2015 წელს ჩართული იყო პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავებაზე ორიენტირებულ სასწავლო კურსში, რომელიც ორგანიზებული იყო თბილისის მერიის ა(ა)იპ „თბილისელების ადვოკატისა“ და საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის მიერ;
2013 - 2014 წლებში, სწავლის პარალელურად, მონაწილეობდა საქართველოს უნივერსიტეტის შიდა საუნივერსიტეტო პროექტში „სტუდენტი ლექტორები“ და დაინტერესებულ სტუდენტებს სასწავლო დისციპლინის კურატორ პროფესორთან შეთანხმებითა და ზედამხედველობით უტარებდა დამატებით სასემინარო კურსებს „სამართლის თეორიასა“ და „სისხლის სამართლის ზოგად ნაწილში“;
2013 წლის ნოემბრის თვეში მეგობრებთან ერთად დააფუძნა საქველმოქმედო არასამთავრობო ორგანიზაცია - ა(ა)იპ „Campus Lions Club Tbilisi“ და იყო ამ ორგანიზაციის აქტიური წევრი 2016 წლის ოქტომბრამდე;
2012 - 2016 წლებში სწავლობდა საქართველოს უნივერსიტეტის სამართლის სკოლაში, რომელიც დაამთავრა წარჩინებით და მიენიჭა სამართლის ბაკალავრის აკადემიური ხარისხი.

Koba Baramia - mediator since 2026
Since 2023, he has been a student of the doctoral program of Law of the Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of Law;
In 2022, he was granted a Juvenile Justice specialization in criminal law;
In 2020, he graduated with honors from the Ivane Javakhishvili Tbilisi State University Faculty of Law and was awarded the academic degree of Master of Law;
From 2019 to 2021, he worked as a Legal Researcher, Lawyer, and Project Manager at the "Legal System Development Research Centre";
Since 2019, he has been a Senior Legal Consultant and Criminal Defense Attorney of "Gabodze and Partners Legal Consulting Company" LLC, as well as "GP Outsourcing" LLC;
From 2018 to 2019, he worked as an Intern-Prosecutor in the district prosecutor's offices of Old Tbilisi and Gldani-Nadzaladevi. Passed various preparatory courses at the Prosecutor's Office of Georgia;
In 2017, he passed the Qualification Exam for Prosecutor's Office workers, after which he passed the preparatory course for prosecutor's office workers;
From 2016 to 2017, he participated in the clinics focused on the acquisition of practical skills planned under the auspices of the Faculty of Law of Tbilisi State University at Legal Aid Service of Georgia and the Public Defender (Ombudsman) Office of Georgia;
In December 2016, he passed the Bar Exams (GBA) (specialization in criminal law);
From 2016/05 to 2016/12, he was an Assistant to a Consultant and a Lawyer of the "Young Lawyers Association of Georgia" (specializing in criminal law);
In 2015, he was involved in a training course focused on the development of practical skills, which was organized by Tbilisi City Hall - "Advocate for Tbilisians" and the Law School of the University of Georgia;
From 2013 to 2014, in parallel with his studies, he participated in the internal university project of the University of Georgia "Student Lecturers" and conducted additional seminar courses in "Introduction to Theory of Law" and "General Part of Criminal Law" to interested students under the supervision of the curator professor of the academic discipline;
In November 2013, together with his friends, he founded a charity non-governmental organization - "Campus Lions Club Tbilisi" and was an active member of this organization until October 2016;
From 2012 to 2016 He studied at the Law School of the University of Georgia, where he graduated with honors and was awarded the academic degree of Bachelor of Law.