მარიკა დუმბაძე - მედიატორი 2022 წლიდან
ამჟამად იურიდიული ფირმის - „PLS -Professional Legal Services“-ის მთავარი სამართლებრივი მრჩეველი, ბიზნესის საკონსულტაციო კომპანიის - „Business Development Group”-ის დამფუძნებელი პარტნიორი, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის მოწვეული ლექტორი და ამავე უნივერსიტეტის სამეცნიერო ჟურნალის - „კერძო სამართლის მიმოხილვა“ მთავარი რედაქტორი. მრჩეველი სამართლებრივ საკითხებში და მოწვეული ექსპერტი/ტრენერი კერძო პრაქტიკის განმახორციელებელ კომპანიებში. საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი სამოქალაქო/ადმინისტრაციული სამართლის მიმართულებით.
პროფესიით იურისტი, ფლობს ი. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის სამართლის სკოლის მაგისტრის დიპლომს.ასევე,ი. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის ბაკალავრის დიპლომს.
2019 წლიდან მარიკას გავლილი აქვს სასერტიფიკატო ტრენინგი მედიაციაში (80 სთ.), მხარდაჭერილი: თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრისა (NCADR) და საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის (GBA) მიერ. მარიკა ასევე გახლავთ არაერთი სამეცნიერო ნაშრომისა და კვლევის ავტორი სამართლის დარგში.
მარიკას სამედიაციო საქმეთა კატეგორიებია: კომერციული, ვალდებულებითი, სახელშეკრულებო, სანივთო, სამემკვიდრეო, საოჯახო, შრომითი და საბანკო ურთიერთობები.
რაც შეეხება პროფესიულ გამოცდილებას: 2022 წლიდან დღემდე არის ბიზნესის საკონსულტაციო კომპანიის - „Business Development Group”-ისდამფუძნებელი პარტნიორი; 2021 წლიდან დღემდე არის იურიდიული ფირმის „PLS - Professional Legal Services“-ის მთავარი სამართლებრივი მრჩეველი; 2019 წლიდან დღემდე არის ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის მოწვეული ლექტორი; 2018 წლიდან დღემდე არის კერძო პრაქტიკის განმახორციელებელ იურიდიულ კომპანიებში მოწვეული ექსპერტი და ტრენერი სამართლებრივ საკითხებში; 2020-2021 წლებში იყო იურიდიული ფირმა „Advisers Pro“-ს იურიდიული პრაქტიკის ხელმძღვანელი; 2016-2020 წლებში იყო საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატი; 2019-2020 წლებში იყო საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის იურიდიული დახმარების სამსახურის ხელმძღვანელის მოვალეობის შემსრულებელი; 2017-2019 წლებში იყო იუსტიციის სასწავლო ცენტრის მოწვეული ტრენერი; 2016 წელს იყო ი. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის სამეცნიერო ჟურნალის - "თსუ სამართლის მიმოხილვა" აღმასრულებელი რედაქტორი.

Marika Dumbadze – Mediator since 2022.
Currently Legal Advisor in Chief of the Law firm - PLS -Professional Legal Services, Founding Partner of the Business Consulting Agency - Business Development Group, Invited Lecturer at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University Faculty of Law and editor-in-chief of the scientific journal of the same university - "Private Law Review". Legal advisor and invited expert/trainer in several companies practicing law. Member of the Georgian Bar Association in the field of civil/administrative law.
Lawyer, holds Master’s (LL.M) degree from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of Law as well as Bachelor's (LL.B) degree from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of Law.
Since 2019, Marika has undergone certification training in mediation (40 hours), supported by Tbilisi State University, the Georgian National Bar Association Alternative dispute resolution center (NCADR) and the Georgian Bar Association (GBA). Marika is also the author of a number of scientific works and studies in the field of law.
Her mediation practice includes: Commercial, Obligations, Contractual, Inheritance, Family, Labor law and Banking relations.
As for the professional experience: from 2022 to present, Founding Partner of the Business Consulting Agency - Business Development Group; from 2021 to present Legal Advisor in Chief of law firm - PLS - Professional Legal Services; from 2019 to present, Invited Lecturer at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of Law; from 2018 to present, legal advisor and invited expert/trainer in several companies practicing law; 2020-2021 – Head of law practice of the law firm – Advisers Pro; 2016-2020 – Attorney at law at the Legal Aid Center of Georgian Young Lawyer’s Association; 2019-2020 – Temporary Head of Legal Aid Center of Georgian Young Lawyer’s Association; 2017-2019 – Invited Trainer at Training Center of Justice of Georgia; 2016 – Executive-in-Chief of Scientific Journal at  Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of Law – TSU Law Review.