მარინა ბერაძე - მედიატორი 2022 წლიდან
2015 წლიდან დღემდე არის ქ.თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიის ა(ა)იპ „ჩემი ადვოკატის“ დირექტორი. ასევე, 2022 წლიდან არის გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტის დოქტორანტი - საჯარო მართველობისა და პოლიტიკის მიმართულებით.
2019 წელს, გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ფარგლებში, გაირა ტრეინინგი - „წარმომადგენლობა მედიაციის პროცესში“, ხოლო 2021-2022 წლებში, დაასრულა  მედიატორობის 3 საფეხურიანი კურსი.
პროფესიით არის ექიმი-სტომატოლოგი, დამთავრებული აქვს თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი. არის ჯანდაცვის დამოუკიდებელი ექსპერტი, პროფესორ ალ. ედიბერიძის სახელობის პრემიის ლაურეატი. 2011-2015 წლებში იყო დამოუკიდებელ ექსპერტთა კლუბის წევრი.
2010-2012 წლებში მარინა ბერაძე იყო თბილისის საკრებულოში მიწვეული ექსპერტი. არის არასამთავრობო ორგანიზაცია - „გვახსოვდეს ჰიპოკრატეს“ დამფუძნებელი და თავმჯდომარე. ასევე,  ათეულობით პუბლიკაციის, სტატიის და მონოგრაფიის ავტორი. მას აქვს კლინიცისტ ექიმად მუშაობის 30 წლიანი გამოცდილება.

Marina Beradze - mediator since 2022
From 2015 year to the present day Marina Beradze is the director of the N(N)LE  "My Lawyer", which is an entity under Tbilisi Municipality City Hall.
Marina Beradze is a PhD student at Grigol Robakidze University – in the direction of Public Administration and Politics.
In 2019, within the framework of the United Nations Development Program (UNDP), Marina Beradze has participated in the training - "Representation in the Mediation Process" andin 2021-2022 years, she has completed  a three-level mediation course.
Marina Beradze is a Doctor-dentist, graduated from Tbilisi State Medical University. She is an independent Expert in the field of Healthcare. Ms. Beradze is the Laureate of A. Ediberidze Prize. In 2011-2015 years she has been a Member of Independent Experts Club.
In 2010-2012 years, she was an invited Expert in the Tbilisi City Council. Marina Beradze is the Founder and Chairman of the non-governmental organization – “Remember Hippocrates”. She is the Author of dozens of Publication, Articles and Monographs. Ms. Beradze has 30 years of working experience as a clinical Doctor.