მედეა ინასარიძე - მედიატორი 2023 წლიდან
პროფესიით იურისტი ფლობს საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის მაგისტრის ხარისხს ბიზნეს სამართლის მიმართულებით; ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის ბაკალავრის დიპლომს.
მედეას გავლილი აქვს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის მიერ ორგანიზებული მედიაციის (60-საათიანი) სასერტიფიკატო ტრენინგი. წარმატებით გაიარა სსიპ საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის სერტიფიცირების წესით გათვალისწინებული სამსაფეხურიანი პროგრამა.
რაც შეეხება პროფესიულ გამოცდილებას: მედეა 2017 წლიდან არის ადვოკატი სამოქალაქო სამართლის მიმართულებით, აქვს სპეცილიზაცია ბავშვთა უფლებებში (სამოქალაქო) და მისი პროფესიული გამოცდილება მოიცავს სამართლებრივი კონსულტაციების გაწევას კერძო კომპანიებისთვის. ასევე, მედეა 2019-2021 წლებში იყო EMWI პროლოგის კოორდინატორი. 2018 წლიდან დღემდე მედეა არის სსიპ ,,საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის“ ადვოკატთა პროფესიული ეთიკის კლინიკის მენტორი. 2013-2022 წლამდე იყო სსიპ საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ეთიკის კომისიის იურისტი.
მედეა ეთიკის კომისიის წევრთა სამაგიდო წიგნის თანაავტორია (პუბლიკაცია მომზადდა USAID-EWMI-PROLoG ის პროექტის მხარდაჭერით).მედეა იყო რამდენიმე საერთაშორისო და ეროვნული სამეცნიერო კონფერენციის მომხსენებელი, მას სხვადასხვა პერიოდში გავლილი აქვს პროფესიული და საკვალიფიკაციო კურსები.

Medea Inasaridze - mediator since 2023
Lawyer, master's degree from the Georgian Technical University; Bachelor's degree from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of Law.
Medea completed the Mediation (60-hour) Certificate Training organized by the National Center for Alternative Dispute Resolution of Ivane Javakhishvili Tbilisi StateUniversity. Successfully passed the three-step program stipulated by the certification rules of the Association of Mediators of Georgia.
What refer”s to the professional experience: From 2017 to present is a lawyer specializing in child rights (civil).Her professional research includes providing legal advice to private companies.Also, Medea was EMWI Prolog Coordinator in 2019-2021. From 2018 to the present, Medea is a mentor of the Lawyers' Professional Ethics Clinic of the Georgian Bar Association. From 2013 to 2022, she was a lawyer of the EthicsCommissionof the Georgian Bar Association.
Medea has been a speaker at several international and national scientific conferences, she has attended professional and qualification courses in different periods.