ოთარ მაჩაიძე - მედიატორი 2022 წლიდან.
იურიდიუდილი კომპანია „ჯეი ენდ თი ქონსალთინგის“ პარტნიორი. „თბილისის საარბიტრაჟო ინსტიტუტის“ და „ი ბი ეი მედიაციისა და არბიტრაჟის ცენტრის“ საქმის წარმოების ხელმძღვანელი. GIPA-ს სამართლის და პოლიტიკის სკოლის ასოცირებული პროფესორი.
ოთარს იურიდიული განათლება მიღებული აქვს ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში 2009-2013 წლებში. 2015 წელს წარჩინებით დაასრულა ამავე უნივერსიტეტის სამაგისტრო პროგრამა კერძო სამართლის მიმართულებით. 2020 წელს კი წარმატებით დაიცვა სადოქტორო დისერტაცია და მიენიჭა სამართლის დოქტორის აკადემიური ხარისხი.2014 წელს ოთარმა წარმატებით ჩააბარა ადვოკატთა საკვალიფიკაციო გამოცდა კერძო სამართლის მიმართულებით და გახდა საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი, რის შემდეგაც ეწევა აქტიურ საადვოკატო საქმიანობას და როგორც საქართველოში, ასევე მის ფარგლებს გარეთ, ახორცილებს კლინეტების ინტერესების წარმოდგენას სასამართლო, საარბიტრაჟო და სამედიაცო განხილვისას.
ოთარს 2012 წლიდან გავლილი აქვს მედიაციის და დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის არა ერთი ტრეინინგი და კურსი, მათ შორის NCADR-ის მედიაციის საზაფხულო სკოლა 2012 წ.) და CEDR-ის TOT მედიაციაში (2018 წ.). 2022 წლიდან არის აკრედიტირებული მედიატორი. ოთარის სამედიაციო საქმეთა კატეგორიას განეკუთვნება: კომერციული, შრომითი და საოჯახო დავები.
გარდა პრაქტიკული საქმიანობისა, ოთარ აქტიურადაა ჩართული აკადემიურ საქმიანობაში, გამოქვეყნებული აქვს არაერთი სამეცნიერო სტატია და მონოგრაფია: „უზრუნველყოფის ღონისძიებების გამოყენებისა და ცნობა-აღსრულების პირობები საარბიტრაჟო წარმოებისას“. ამასთან, 2016 წლიდან ეწევა პედაგოგიურ საქმიანობას, 2016-2019 წლებში იყო ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის უნივერსიტეტის მედიაციის მოწვეული ლექტორი, 2020 წლიდან კი საქართველოს საზოგადოებრივი საქმეთა ინსტიტუტის (GIPA) სამართლისა და პოლიტიკის ფაკულტეტის ასოცირებულ პროფესორი კერძო სამართლის მიმართულებით.

Otar Machaidze - Mediator since 2022.
Otar is a Partner at the law firm “J&T Consulting” LLC. The head of case management at “Tbilisi Arbitration Institute” and “EBA Mediation and Arbitration Center.” Associate Professor at GIPA Faculty of Law and Politics.
Otar received his legal education at Iv. Javakhishvili Tbilisi State University in 2009-2013. In 2015, he graduated with honors from the same university with a master's degree in private law. In 2020, he successfully defended his doctoral dissertation and was awarded the academic degree of Doctor of Law. In 2014, Otar successfully passed the Bar Qualification Exam in Private Law and became a member of the Georgian Bar Association, after which he has been actively involved in advocacy, representing clients' interests both in Georgian and abroad courts, arbitration and mediation.
Otar has participated in numerous trainings and courses in mediation and alternative dispute resolution since 2012, including NCADR Mediation Summer School (2012) and CEDR ToT Mediation (2018). He has been an accredited mediator since 2022. Otar mediates the cases in commercial, labor and family disputes.
Besides the practical activities, Otar is actively involved in academic activities, he has published various scientific articles and monograph “The Conditions of application, Recognition and Enforcement of Interim Measures in Arbitral Proceedings”.In addition, he has been involved in pedagogical activity since 2016, in 2016-2019 he was Visiting Lecturer of Mediation at Iv. Javakhishvili Tbilisi University, and since 2020 he has been an Associate Professor of Private Law at the Faculty of Law and Politics, at the Georgian Institute of Public Affairs (GIPA).