პაატა კოპალეიშვილი - მედიატორი 2022 წლიდან
პროფესიით - ეკონომისტი და იურისტი. ფლობს ი. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეკონომიურ ფაკულტეტის დიპლომირებული სპეციალისტი (მაგისტრთან გათანაბრებული) დიპლომი  სსპეციალობაში:  ფინანსები და   საბანკო საქმე;  საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის დიპლომირებული სპეციალისტი (მაგისტრთან გათანაბრებული) დიპლომი  სპეციალობით:  სამართალმცოდნეობა.2016წ. გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტის დოქტორანტი, სადისერტაციო  კვლევის საგანი საერთაშორისო კერძო საზღვაო დავების იურისდიქცია და აღსრულების პრობლემები.2006 წ. პაატას   გავლილი აქვს თხუთმეტამდე სპეციალური ტრენინგი, მონაწილეობა აქვს მიღებული  ოცამდე საერთშორისო კონფერენციაში,  დავების ალტერნატიული გადაწყვეტისა  და კომერციული  სამართლის   მიმართულებით.  საქართველოს  ადვოკატთა ასოციაციის  და  საქართველოს  არბიტრთა ასოციაციის  წევრი.
2019 წელს პაატას გავლილი აქვს, გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) ევროკავშირის მიერ ჩატარებული   56 სთ-იანი  მედიატორთა  სასერტიფიკატო   ტრენინგი.
რაც შეეხება პროფესიულ  გამოცდილებას: 1992 – 2001 წლებში  საქმიანობდა  საქართველოს  საბანკო სფეროში,  სხვადასხვა პოზიციებზე:  პრობლემური აქტივების მართვის  დეპარტამენტი; აღმასრულებელი დირექტორი. 2002წ. პარტნიორებთან ერთად დააფუძნა საქართველოში ერთერთი პირველი არბიტრაჟი: სამოქალაქო დავათა  ბათუმის  მუდმივმოქმედი არბიტრაჟი, რომელიც  დღემდე  ფუნქციონირებს.  2006 წ. ადვოკატთა ასოციაციის წევრი,ახორციელებს საადვოკატო საქმიანობას სამოქალაქო სამართლის  სპეციალიზაციით.  საქმინობის ძირითადი მიმართულებები: საერთაშორისო კერძო სამართალი, კომერციული და კორპორატიული სამართალი, საერთაშორისო ვაჭრობა,გადაზიდვა-გადაყვანისსამართალი, საერთაშორისოსაზღვაოსამართალი  და   მათი   მომიჯნავე   დარგები.2010 – დღემდე აჭარის არ სავაჭრო–სამრეწველო პალატასთან არსებული საერთაშორისო არბიტრაჟის   დირექტორი  და  რეკომენდირებული არბიტრი.  2014წ. - დღემდე  საერთაშორისო   საზღვაო  იურიდიული  ოფისის  Inter legal (ოდესა) პარტნიორი   საქართველოში,  2018წ. - დღემდე  გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტის და ბათუმის შოთა რუსთაველის  სახელობის   საელმწიფო უნივერსიტეტის  მოწვეული  ლექტორი.

Paata Kopaleishvili - mediator since 2022
Lawyer and Economist by profession,hold’ს diploma (equal to Master) in Finance and Banking from Faculty of Economics from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University;also diploma (equal to master) in Law from Georgian Technical University. Since 2016 -  he is PHD student at Grigol Robakidze University. Research field is the jurisdiction of international private maritime disputes and enforcement issues. 2006- he has passed about fifteen special trainings, participated in about twenty international conferences on alternative resolutions of disputes and commercial law.Paata is a  member of the Georgian Arbitrators Association
In 2019 Paata has passed a 56- hour certified training course for Mediators, which was organized by the United Nations Development Program (UNDP) and the European Union.
Professional experience: From 1992 to 2001 – he worked in the banking sector of Georgia, in various positions: in the Department of Troubled Assets; CEO;2002 – Together with his partners, he founded one of the first center of Arbitration in Georgia - Permanent Arbitration of Civil Dispute of Batumi, which still functions today.2006 – he became member of the Georgian Bar Association,  practice law specializing in the civil law. Main areas of my activity: Сommercial and Corporate law, International Trade, Тransport Law, International Maritime Law and their related fields.Since 2010- Paata is Director and Recommended Arbitrator at International Arbitration Under Chamber of Commerce-Industry of Ajara A.R.Since 2014- he is partner in Georgia at the International Maritime Law Office “Inter legal” (Odessa).Since 2018- invited lecturer at Grigol Robakhidze University and at Batumi Shota Rustaveli State University