სალომე გორგოძე - მედიატორი 2023 წლიდან
განათლება აქვს მიღებული საქართველოს წამყვან უნივერსიტეტებში როგორიცა ივ.ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (სამართალმცდონეობის ბაკალავრი) და თბილისის ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტი (კერძო და საერთაშორისო სამართლის ქართულ/ინგლისური სამაგისტრო პროგრამა).
2022 წელს სალომეს გავლილი მედიაციის აკრედიტირებული 60-საათიანი სასერტიფიკატო პროგრამა და 2019 წელს ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის გაძლიერებული კურსი მედიაციასა და მოლაპარაკებებში, ქართველ და გერმანიიდან მოწვეულ ტრენერებთან ერთად. გარდა სასერტიფიკატო კურსებისა მას ფორმალური განათლების ფარგლებში უმაღლეს დონეზე აქვს გავლილი მოლაპარაკებებისა და მედიაციის კურსები. მას ასევე წარმატებით აქვს გავლილი გაეროს განვითარების პროგრამის ინტენსიური კურსი „სამართალწარმოება გაეროს სახელშეკრულებო ორგანოებსა და სტრასბურგის სასამართლოში“ და მსოფლიო ინტელექტუალური საკუთრების ორგანიზაციისა და საქპატენტის მიერ ორგანიზებული „ინტელექტუალური საკუთრების ზოგადი კურსი“-ს სასერტიფიკატო პროგრამა.
2015 წლიდან იგი ეწევა აქტიურ იურიდიულ პრაქტიკას კერძო სექტორში, როგორც კორპორატიული იურისტი, ხოლო მისი საქმიანობის ძირითად მიმართულებებს სხვა დანარჩენ სფეროებთან ერთად წარმოადგენს სამშენებლო ბიზნესი, სარეკლამო და კინო ინდუსტრია. 2017-2019 წლებში სალომე წარმოადგენდა ააიპ „ევროპის იურისტ სტუდენტთა ასოციაცია საქართველოს“ ეროვნული გამგეობის წევრს.
სალომეს სამედიაციო საქმეთა კატეგორიებია: კორპორაციული და ბიზნეს, საავტორო და მომიჯნავე უფლებები, სახელშეკრულებო და ვალდებულებითი ურთიერთობები.

Salome Gorgodze – Mediator since 2023
Currently, co-founder and managing partner of Dots Legal Law Office. She has been educated at leading Georgian universities such as Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (Bachelor of Laws) and Tbilisi New Vision University (Georgian / English Master's Program in Private and International Law).
In 2022 she has completed accredited 60-hour mediation certificate program and in 2019 Advanced Course in Mediation and Negotiation at New Vision University with Georgian and German visiting trainers. Besides the certificate courses, she has completed advanced levels of Negotiation and Mediation under the Bachelor and Master degrees. She has also successfully completed the intensive course organized by the UNDP about Jurisdiction in the UN Treaty Bodies and the Strasbourg Court and General Intellectual Property certificate course organized by the WIPO and Sakpatenti.
Since 2015 she has been actively practicing law in the private sector as a corporate lawyer and her main areas of practice, among other areas, have been the construction business, advertising and film industry. In 2017-2019, Salome was a member of the National Board of the European Law Students Association of Georgia.