ანა გურიელი - მედიატორი 2023 წლიდან
ამჟამად   კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ასისტენტ  პროფესორი, სამართლის დოქტორი, სამართლის მეცნიერთა კავშირის წევრი.
2019 წლის დეკემბერში დაცული აქვს დისერტაცია თემაზე: „მოსამართლის უფლებამოსილება სასამართლო მედიაციის წარმართვის პროცესში“.  წარმოადგენს  საერთაშორისო  სამეცნიერო რეფერირებად ჟურნალებში გამოქვეყნებული  25-მდე სამეცნიერო ნაშრომის (სამეცნიერო სტატიების)  ავტორს. აგრეთვე-პოლიტიკის დოკუმენტებისა და ანალიტიკური ანგარიშების თანაავტორს. გააჩნია უფროს მეცნიერ-თანამშრომლად მუშაობის გამოცდილება.
პროფესიით იურისტი, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამართლის საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების კურსდამთავრებული.  ადვოკატი საერთო სპეციალიზაციით; საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ახალგაზრდა ადვოკატთა კომიტეტის წევრი. შპს  „ინგრანდ“-ის დირექტორი, მთავარი  იურისტი სხვადასხვა ორგანიზაციებში.
2014 წლიდან აქტიურად ესწრება მედიაციასთან დაკავშირებულ ღონისძიებებს. 2020 წელს   გავლილი აქვს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრისა და საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის მიერ ორგანიზებული მედიაციის სასერტიფიკატო ტრენინგ კურსი.

ana gurieli - mediator since 2023
Currently  -  an assistant professor at the Caucasus International University,   doctor of law, a member of the Union of law  Scientists.
In December 2019, has  defended the  dissertation on the topic: "Judge's authority in the process of the  court mediation". Is  the author of up to 25 scientific works (scientific articles) published in international scientific refereed journals. Also co-author of policy documents and analytical reports. Has the experience of working as a senior scientist.
Lawyer by profession, a graduate of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University's Bachelors and masters    programs. Attorney with  general specialization; Member of the Young Lawyers Committee of Georgian  Bar Association. Director of "Ingrand" LLC.   Chief lawyer in different organizations.
Since 2014,   has been actively attending events related to mediation. In 2020, has  completed the mediation certificate training course organized by the National Center for Alternative Dispute Resolution of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and the Georgian Bar Association.