ანა კოტეტიშვილი - მედიატორი 2022 წლიდან
დღემდე იურიდიული კომპანია „სამართლებრივი არეას“ დირექტორი და აიპი „ადამიანის უფლებათა დაცვის და მონიტორინგის ინსტიტუტის“ თავმჯდომარე. პროფესიით იურისტი, დამთავრებული აქვს კავკასიის უნივერსიტეტი და ფლობს სამართალმცოდობის სპეციალისტის დიპლომს.
რაც შეეხება სამუშაო გამოცდილებას: 2007-2010 წწ აიპი საქართველოს ანტიკორუფციული ცენტრი- იურისტი. 2008- 2009 წწ თბილისის საქალაქო სასამართლო - სხდომის მდივანი.
2010–2011 შპს”კოლხი ბიზნეს ჯგუფი” - იურისტი. 2013 – 2014 შპს „AUDIT & LEGAL SERVICE ‘’-იურისტი 2011 - დღემდე იურიდიული კომპანია ‘’ LEGAL GRUP” -იურისტი. 2015 წლიდან დღემდე - შპს „ალექსანდრეული“ - მთავარი იურისტი. 2019 წლიდან-დღემდე ‘’ მიგრაციისა და თავშესაფრის კონსალტინგი“ - იურისტი ,2020 წლიდან დღემდე - VG AUTO EXPORTI -იურისტი. 2010 წლიდან ადვოკატი საერთო სპეციალიზაციაში, 2015 წლიდან - სპეციალიზირებული ადვოკატი არასრულწლოვანთა მართმსაჯულებაში (როგორც სისიხლის ისე სამოქალაქო მიმართულებით).
2021 წლის 11 დეკემბერს ადვოკატთა ასოციაციის საერთო კრებამ ანა კოტეტიშვილი აირჩია ეთიკის კომისიის წევრად.
მნიშვნელოვანი ტრენინგები: 2017 წელი Universidad Carlos III de Madrid (MADRID ,SPAIN) - UN WOMAN. 2018 წელი Universidad Carlos III de Madrid (MADRID ,SPAIN) - WOMEN’S ROLE IN ENDING VIOLENCE AND SUSTAINING PEACE, GLASS CEILING IN WOMEN’S CAREER DEVELOPMENT.
ტრენერი: ადმინისტრაციულ სამართალში, გენდერული თანასწორობის საკითხებზე/ ქალთა მიმართ ძალადობა/ სექსუალური დანაშაულებები/ ბავშვთა უფლებები.

Ana Kotetishvili - Mediator since 2022
Until now, the director of the legal company "Legal Area" and the chairman of the NGO "Human Rights Protection and Monitoring Institute". She is a lawyer by profession, she graduated from the Caucasus University and holds a diploma of a law specialist.
Work experience:2007-2010 “Georgian Anti-corruption Center” NGO - lawyer. 2008-2009 Tbilisi City Court - session secretary.2010-2011"Kolkhi Business Group" LLC – lawyer. 2013 – 2014  „AUDIT & LEGAL SERVICE ‘’-LLC – lawyer. 2011 - until now"LEGAL GRUP" LLC - lawyer. From 2015 to the present day - the chief lawyer of "Alexandreuli" LLC. From 2019 to present "Migration and Asylum Consulting" - lawyer, from 2020 to present day – “VG AUTO EXPORTI” LLC - lawyer.
Since 2010, the lawyer in general specialization, since 2015 - a specialized lawyer in juvenile justice and right (both criminal and civil). On December 11, 2021, the general meeting of the Bar Association elected Ana Kotetishvili as a member of the Ethics Commission.
Important training sessions:2017 Universidad Carlos III de Madrid (MADRID ,SPAIN) - UN WOMAN.2018 Universidad Carlos III de Madrid  (MADRID ,SPAIN)  - WOMEN’S ROLE IN ENDING VIOLENCE AND SUSTAINING PEACE, GLASS CEILING IN WOMEN’S CAREER DEVELOPMENT.
Trainer:In administrative law, on issues of gender equality/ violence against women/ sexual crimes/ children's rights.