ეკა ლატარია - მედიატორი 2023 წლიდან
ეკა ლატარია არის საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი 2005 წლიდან. სწავლობდა სოხუმის ჰუმანიტარულ ინსტიტუტში 1992-1997 წლებში, სპეციალობით პედაგოგიკა და მეთოდიკა.
2001-2005 წლებში სწავლობდა სოხუმის ილია ვეკუას სახელობის უნივერსიტეტში, სპეციალობით სამართალი, დაასრულა წარჩინებით. 2020 წლიდან არის ლიცენზირებული ადვოკატი არასრულწლოვანთა უფლებებში სამოქალაქო და ადმინისტრაციულში. 2016 წელს ჩააბარა ადვოკატთა საკვალიფიკაციო გამოცდა სისხლის სამართლის სპეციალიზაციით. 2016 წელს ჩააბარა ადვოკატთა საკვალიფიკაცო გამოცდა სამოქალაქო სამართლის სპეციალიზაციით. 2017 წელს გაიარა არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულება, ფსიქოლოგია და არასრულწლოვანთა ურთიერთობების მეთოდიკის კურსი და მიენიჭა სპეციალიზებული ადვოკატის სტატუსი. 2018 წლიდან დღემდე არის სამეგრელოს რეგიონში სამოქალაქო კომიტეტის თავმჯდომარე. 2019 წლიდან გაიარა პროფესიული ადაპტაციის პროგრამა და არის მენტორი ადვოკატი. 2022  წლიდან წარმატებით გაიარა მედიატორთა ასოციაციის სერტიფიცირების წესით გათვალისწინებული სამ საფეხურიანი პროგრამა.
სამუშაო გამოცდილება: 1998-2005 წლებში ეწეოდა პედაგოგიურ საქმიანობას. 2012 -2023  ჩათვლით მუშაობდა და მუშაობს კერძო კომპანიებში იურისტად.
ეკა ლატარია დღემდე ეწევა აქტიურ საადვოკატო საქმიანობას, როგორც სისხლის, ისე სამოქალაქო და ადმინისტრაციული სამართლის მიმართულებით.

Eka Lataria - mediator since 2023
Eka Lataria is a member of the Georgian Lawyer Association from 2005. She studied at “Sokhumi humanitarian university” from 1992 till 1997, specializing in pedagogy and methodology. vIn the years from 2001 till 2005 studied at “Sokhumi Ilia Vekua university” specializing in law.
In 2016 she passed exams and specialized in criminal and civil law. In 2017, she completed a course on juvenile justice, psychology and methods of juvenile relations and was granted the status of specialized lawyer. vSince 2018, she has been the chairman of the civil committee in the Samegrelo region In 2019 completed the professional adaptation program and became a legal mentor . From 2020 she is a licensed lawyer of civil and administrative right of minors. In 2022 she completed a 3 level course that satisfied the standards of the Mediator Association.
WORK EXPIRIANCE: In the years from 1998 till 2005 she worked as a Teacher, From 2012 works as a lawyer in private company