ელენე სურგულაძე - მედიატორი 2023 წლიდან
ამჟამად საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი, ადვოკატი საერთო სპეციალიზაციით. საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო - ა(ა)იპ სოფლის განვითარების სააგენტოს სასამართლო დავების სამსახურის უფროსი.
პროფესიით იურისტი, ფლობს ქართულ -ამერიკული უნივერისტეტის სამართლის მაგისტრის და სამართლის ბაკალავრის დიპლომებს. ელენეს გავლილი აქვს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის (NCADR)   მიერ ორგანიზებული მედიაციის (60-საათიანი) სასერტიფიკატო ტრენინგი. წარმატებით გაიარა სსიპ საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის სერტიფიცირების წესით გათვალისწინებული სამსაფეხურიანი პროგრამა.
რაც შეეხება პროფესიული გამოცდილებას: 2015 წლიდან ა(ა)იპ სოფლის განვითარების სააგენტოში იკავებდა სხვადასხვა პოზიციას, 2021 წლიდან დღემდე ის არის სასამართლო დავების სამსახურის უფროსი. 2014-2015 წლებში ელენე იყო მიკროსაფინანსო ორგანიზაცია ქართული კრედიტის იურისტი, 2012-2014 წლებში კი მუშაობდა სსიპ იუსტიციის სახლში ბიზნესისა და უძრავი ქონების რეგისტრაციის მომსახურების მიმართულებით.
ელენეს არის არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულებაში სპეციალიზებული მედიატორი და როგორც ადვოკატს აქვს სპეციალიზაცია ბავშვთა უფლებებში (სამოქალაქო).

Elene Surguladze - mediator since 2023.
Elene is currently a member of the Georgian Bar Association and a lawyer with a general specialization; she works as a Head of Litigation of LEPL Rural Development Agency, Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia.
As a professional lawyer, she holds a Master of Law and Bachelor of Law diplomas from the Georgian-American University. Elene has completed the mediation (60-hour) certificate training organized by the National Center for Alternative Dispute Resolution (NCADR) of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. She has successfully passed the three-step program stipulated by the certification rules of the Association of Mediators of Georgia.
As for professional experience, since 2015, she has held various positions in the LEPL Rural Development Agency. From 2021 to the present day, she is the head of the litigation unit. In 2014-2015, Elene was a lawyer for the microfinance organization Georgian Credit, and in 2012-2014, she worked in the LEPL Public Service Hall in business and real estate registration services.