ეთერ ჩაჩანიძე - მედიატორი 2022 წლიდან.
ამჟამად გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) აღმოსავლეთ პარტნიორობის რეგიონული ფონდის დირექტორის მოადგილე, GIPA-ს მოწვეული პროფესორი, სერტიფიცირებული ტრენერი მათ შორის, მედიაციის მიმართულებით. ფლობს ზაარლანდის  უნივერსიტეტის დიპლომს (გერმანია), მიმართულება - სამართალი, პოლიტოლოგია და ლიტერატურათმცოდნეობა. ის 2004 წლიდან დღემდე მუშაობს GIZ-ში და 2010 წლიდან ჩართულია საქართველოში მედიაციის დანერგვასთან დაკავშირებულ პროცესებში.
ეთერს მედიაციის პროფესია შესწავლილი აქვს გერმანიასა და საქართველოში. მას მედიაციის საბაზისო ტრენინგების გარდა გავლილი აქვს არაერთი გაღრმავების ტრენინგი საერთაშორისო ტრენერ-ექსპერტების მონაწილეობით. ხოლო 2018 წლიდან თავად არის ჩართული მედიატორთა მომზადება-გადამზადებაში. 2015 წლიდან ის გახლდათ თბილისის საქალაქო სასამართლოს მედიატორი სამოქალაქო სამართლის მიმართულებით.
რაც შეეხება პროფესიულ გამოცდილებას: 2004 წ-დან - გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება (GIZ), 2018 წ-დან - სხვადასხვა სასწავლო ცენტრისა თუ აკადემიის (იუსტიციის სასწავლო ცენტრი, ფინანსთა სამინისტროს აკადემია, აუდიტის სახელმწიფო სამსახური) ტრენერი, 2016 წ-დან - საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი სკოლის მოწვეული ტრენერი, 2014 - 2016 - საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი სკოლის მასწავლებელთა საბჭოს წევრი, 2015 წლიდან - თბილისის საქალაქო სასამართლოს მედიატორი 2013 წ-დან - საქართველოს საჯარო მმართველობის ინსტიტუტის (GIPA) მოწვეული პროფესორი, 2009-2013 წლებში თბილისის ივ. ჯავახიშვილის სახ. სახელმწიფო უნივერსიტეტის მოწვეული პროფესორი. არაერთი საკანონმდებლო სამუშაო ჯგუფის წევრი და პუბლიკაციის ავტორი.

Eter Chachanidze - Mediator since 2022.
Currently Deputy Director of the Deutsche gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Eastern Partnership Regional Fund, GIPA invited Professor, Certified Trainer in Mediation and other disciplines. Holds a diploma from the University of Saarland (Germany) in Law, Political Science and Literature. She has been working for GIZ since 2004 and has been involved in mediation processes in Georgia since 2010.
Eter has studied the profession of mediation in Germany and Georgia. In addition to basic mediation training, she has undergone a number of ad training with the participation of international trainers-experts. And since 2018 she has been involved in the training of mediators. Since 2015, she has been a mediator in the Tbilisi City Court in the field of civil law.
Professional experience: since 2004 - Deutsche gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ), since 2018 - Trainer of various training centers or academies (Training Center of Justice, Academy of the Ministry of Finance, State Audit Office), since 2015- mediator in the Tbilisi City Court, since 2016 - invited Trainer of the High School of Justice of Georgia, 2014 - 2016 - Member of the Board of Teachers of the High School of Justice, 2013 - invited Professor at the Georgian Institute of Public Administration (GIPA), 2009-2013 - invited Professor at the Tbilisi Iv. Javakhishvili State University. Member of numerous legislative working groups and author of publications.