იამზე (ია) ჯღარკავა  - მედიატორი 2023 წლიდან
ამჟამად, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის მენტორი  ადვოკატი საერთო სპეციალიზაციით.  ასევე, არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულებაში და ბავშვთა უფლებებში (სამოქალაქო) სპეციალიზირებული ადვოკატი.
პროფესიით იურისტი ფლობს საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის სახელმწიფოსა და სამართლის ინსტიტუტთან არსებული თბილისის ჰუმანიტარული ინსტიტუტის სამართლის დიპლომირებული სპეციალისტის დიპლომს (მაგისტრთან გათანაბრებული, წარჩინებით); ევროპის ბიზნეს სკოლის (ESB) ტოპ-მენეჯმენტის CEO პროგრამის დიპლომს.
2022 წელსგაიარა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული დავის ცენტრის (NCADR), საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის მიერ აკრედიტებული მედიაციის (70‑საათიანი) სასერთიფიკატო ტრენინგი.
იას სამედიაციო საქმეთა კატეგორიებია: სამეწარმეო, ვალდებულებითი, სანივთო, საოჯახო, სამემკვიდრეო, სახელშეკრულებო,შრომის, სამედიცინო, საბანკო,საგადასახადო სამართალი.
იას გავლილი აქვს: „ადვოკატთა საკვალიფიკაციო ტესტირება საერთო სპეციალიზაციით“‑საქართველოს ადვოკატთა ასოციაცია (2006 წ.),„არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულება“ -‑ ნორვეგიის კანონის უზენაესობის მრჩეველთა მისია საქართველოში (2008 წ.); „ადვოკატის უნარ-ჩვევები; სამართლებრივი მართლწერა; სამსახიობო უნარები“- აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტო (2012-2013წწ);„კრიმინალისტიკა“-ამერიკის იურისტთა ასოციაცია; იურიდიული პრაქტიკა - სევეროდონეცკის ქალაქის პროკურატურა (უკრაინა, 1995‑1996 წწ).
რაც შეეხება პროფესიულ გამოცდილებას: 2005 წლიდან – დღემდე ეწევა საადვოკატო საქმიანობას;  2007-2021 წწ – სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურის (სხვა და სხვა რეგიონში)  ადვოკატი; 2018 წ.- საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ადვოკატთა უფლებების დაცვის კომიტეტის წევრი, 2002– 2004 წწ. – ენერგო ზედამხედველობისა და სათბობის ხარისხის დეპარტამენტის სამეგრელო ზემო/სვანეთის სამმართველოს იურისტი; 2000-2002 წწ.- ზუგდიდის ქალაქის გამგეობის იურისტი.

Iamze (Ia) Jgharkava - Mediator since 2023
Currently, the Georgian Bar Association's mentor advocate with a common specialization.  Also, a lawyer specializing in juvenile justice and child rights (civil).
A lawyer by profession holds a diploma from a certified specialist in law at the Tbilisi Humanitarian Institute of the Georgian Academy of Sciences (equivalent to a master, with honors); European Business School (ESB) Top management CEO program diploma.
In 2022 she graduated from Tbilisi State University Center for Alternative Dispute (NCADR), mediation training (70 hours) accredited by the Georgian Association of Mediators.
The categories of Ias mediation cases are: entrepreneurial, liability, property, family, inheritance, contractual, labor, medical, banking, tax law.
Ia has passed the following "Qualification Testing of Lawyers with General Specialization" by the Georgian Bar Association (2006), "Juvenile Justice" - Norwegian Rule of Law Advisory Mission in Georgia (2008); "Attorney's skills; Legal spelling; acting skills"- U.S. Agency for International Development (2012-2013); "Criminalistics" – American Lawyers' Association; Legal practice - Severodonetsk City Prosecutor's Office (Ukraine, 1995 -1996).
As for professional experience: since 2005 – till now he is engaged in legal activities;  2007-2021 – Lawyer of LEPL Legal Aid Service (in other regions); 2018 - Member of the Bar Rights Committee of the Georgian Bar Association, 2002-2004 – Lawyer of the Samegrelo/Svaneti Division of the Department of Energy Supervision and Heating Quality; 2000-2002 - Lawyer of Zugdidi City Board.