ირაკლი მანაგაძე - მედიატორი 2023 წლიდან
პროფესიით იურისტი, სამართის მაგისტრი. წარმატებით დაასრულა ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტის (Central European University) (ვენა, ავსტრია) სამაგისტრო პროგრამა საერთაშორისო ბიზნეს სამართლის სპეციალიზაციით (LL.M. in Global Business Law and Regulation). ასევე წარჩინებით დაასრულა სამართლის საბაკალავრო პროგრამა (ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი).
სტაჟირების ფარგლებში საქმიანობდა თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიაში; თსუ-ს დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნულ ცენტრში; მედიატორთა ასოციაციაში და არასამთავრობო ორგანიზაცია „საერთაშორისო გამჭირვალობა საქართველოს“ საპარლამენტო ოფისში. გარდა პრაქტიკისა დაინტერესებულია სამართლის თეორიით და მუშაობს სხვადასხვა სამეცნიერო ნაშრომებისა და სტატიების შექმნაზე.
გავლილი აქვს თსუ-ის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის (NCADR), საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის (GBA) მიერ მხარდაჭერილი მედიაციის სასერტიფიკატო 70-საათიანი ტრენინგ-კურსი; ჰარვარდის სამართლის სკოლის (Harvard Law School) 3 თვიანი კურსი საავტორო უფლებათა სამართალში (CopyrightX); ევროპის უნივერსიტეტისა და მედიატორთა ასოციაციის მიერ ორგანიზებული 20 საათიანი ტრენინგი მედიაციისა და მოლაპარაკების წარმოების შესახებ, ასევე მონაწილეობდა IDFI-ს (ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი) ზამთრის სკოლაში „კანონის უზენაესობა და ადამიანის უდლებები“, სადაც საუკეთესო მონაწილედ დასახელდა.
აღსანიშნავია, რომ 2022 წლის გაზაფხულზე იყო ევროპის უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებული და მედიატორთა ასოციაციის მიერ მხარდაჭერილი კომერციული მედიაციის ეროვნული შეჯიბრის გამარჯვებული გუნდის მედიატორი და ასევე მიენიჭა ნომინაცია - „მედიაციის პროცესის ეფექტურად წარმართვა“.

Irakli Managadze - mediator since 2023
Lawyer by profession, Master of Laws. He successfully completed the LL.M. in Global Business Law and Regulation at the Central European University (Vienna, Austria). He also graduated with honors from the undergraduate law program (Ivane Javakhishvili Tbilisi State University).
He has done internships in Tbilisi City Court; at TSU National Center for Alternative Dispute Resolution; in the Association of Mediators of Georgia and the non-governmental organization "International Transparency Georgia’s” Parliamentary Office. In addition to practice, he is interested in the theory of law and works on the creation of various scientific papers and articles.
He has completed: an accredited 70-hour mediation training course at TSU National Center for Alternative Dispute Resolution (NCADR), supported by the Georgian Bar Association (GBA); Harvard Law School's 3-month course in copyright law (CopyrightX); A 20-hour training course on mediation and negotiation organized by the European University and Association of Mediators. He also participated in the winter school "Rule of Law and Human Rights" organized by IDFI (Institute for the Development of Freedom of Information), where he was named as the best participant.
Moreover, in the spring of 2022, he was the mediator of the winning team in the National Commercial Mediation competition organized by the European University and supported by the Association of Mediators and was also awarded the nomination - "Effectively conducting the mediation process".