ლიანა ჩარკვიანი - მედიატორი 2022 წლიდან
ამჟამად არის დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრების ქსელის რუსთავის ოფისის ხელმძღვანელი. სტატუსით არის აკრედიტებული მედიატორი. არის რუსთავის საქალაქო სასამართლოს მედიატორი, მედიაციის ცენტრის მედიატორი.
წარჩინებით დაამთავრა ა.ს.პუშკინის სახელობის თბილისის პედაგოგიური  ინსტიტუტის ფილოლოგიის ფაკულტეტი  და ამავე ინსტიტუტის საზოგადოებრივ პროფესიათა ფაკულტეტი სამართალმცოდნეობის სპეციალობით, თბილისის ივ.ჯავახიშვილის სახ. სახელმწიფო   უნივერსიტეტის ფილოსოფიის ფაკულტეტის ასპირანტურა,  პედაგოგიკა-ფსიქოლოგიის სპეციალობით, ამჟამად არის საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის   საინჟინრო ეკონომიკის, მედიატექნოლოგიებისა და სოციალურ მეცნიერებების სპეციალობის  ფაკულტეტის   დოქტორანტი. არის რამდენიმე სამეცნიერო პუბლიკაციის ავტორი.
ლიანას სამედიაციო საქმეთა კატეგორია არის: ვალდებულებითი, საოჯახო, სამეზობლო, სამემკვიდრეო და შრომითი დავები.
ლიანას გავლილი აქვს   იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს, UNDP, EU4Justice – 56 საათიანი მედიატორის ტრენინგი,      მედიაციის ცენტრისა   და    „სამართლებრივი   ინტერვენციის ასოციაციის“  (პოლონეთი) ტრენინგის კურსი ტრენერებისთვის სასკოლო/თანატოლთა მედიაციის თემაზე და   მედიაციის ცენტრისა და  Partners Poland-ის საბაზისო, 40-საათიანი კურსი მედიაციაში.
რაც შეეხება პროფესიული გამოცდილებას: 2012 - 2020წლებში   საჯარო სკოლის    დირექტორებისა და მასწავლებელთა პროფესიული გადამზადების ტრენერ-კონსულტანტი   სსიპ  მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრში,  2010 - 2019წლებში   სასწავლო დაწესებულებების   ავტორიზაციისა და აკრედიტაციის ექსპერტი განათლების ხარისხის მართვის ეროვნული ცენტრში, 2005-2010  წლებში  ბავშვთა დაცვის ოფიცერი ფედერაციაში    “გადავარჩინოთ ბავშვები”, 1996-2005  წლებში  ქვემო ქართლის სასკოლო ოლქის სამმართველოს უფროსის მოადგილე.ლიანა არის რამდენიმე არასამთავრობო ორგანიზაციის დამფუძნებელი,  რომელთა ეგიდით განხორციელებული აქვს არაერთი პროექტი. ის აგრეთვე სერტიფიცირებული  ტრენერი  და სერტიფიცირებული მასწავლებელია.

Liana Charkviani - Mediator since 2022
currently she works for the Network of Centers for Civic Engagement (NCCE) as a Head of the Rustavi Office.By status she is an accredited mediator, a mediator of Rustavi City Court and a mediator of the Mediation Center.
Graduated with honors from the Faculty of Philology of the Pushkin Tbilisi Pedagogical University and the Faculty of Public Professions of the same University, majoring in Law,  also postgraduate study at the Faculty of Philosophy of the Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, specializing in pedagogy-psychology. Currently she is a doctoral student at the Faculty of Engineering Economics, Media Technologies and Social Sciences of the Georgian Technical University. She is the author of several scientific publications.
Liana's mediation categories are: Obligations, Family, Neighborhood, Inheritance, and Labor Disputes.
She has passed 56-hour Mediator Training of High Council of Justice, UNDP, EU4Justice, Training Course for Trainers on School/Peer Mediation at Mediation Center and Legal Intervention Association (Poland) and Basic 40-Hour Media Course, at Mediation Center and Partners Poland.
Her professional experience:2012 – 2020 - Trainer-consultant for professional training of public school principals and teachers, LEPL National Center for Teacher Professional Development; 2010 - 2019 - Educational Authorization and Accreditation Expert, National Center for Education Quality Management; 2005 – 2010 - Child Protection Officer, Federation "Save the Children"; 1996-2005 - Deputy Head of the Kvemo Kartli School District Division.
Liana Carkviani is a founder of the several non-governmental organizations through wich she has implemented a number of projects. She is also a certified trainer and certified teacher.