მარიამ გიგოლაშვილი - მედიატორი 2024 წლიდან
მარიამ გიგოლაშვილი იურიდიული კომპანია „სამართლის ექსპერტთა ჯგუფის“ უფროსი იურისტია და მრავალი წელია მომსახურებას უწევს მსხვილ დეველოპერულ და საკონსულტაციო კომპანიებს, როგორც საერთაშორისო, ისე ადგილობრივ ბაზარზე. მომსახურების სფეროები მოიცავს კერძო სამართლის არაერთ მიმართულებას, მათ შორის, სამშენებლო სამართალს, საკორპორაციო სამართალს, შრომით სამართალს, საგანმანათლებლო მიმართულებას და პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამართლიდან გამომდინარე საკითხებს.
მარიამი არის საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი სამოქალაქო/ადმინისტრაციული სამართლის მიმართულებით და სპეციალიზებული ადვოკატი ბავშვთა უფლებების დაცვის სამართალში.
პროფესიით იურისტი, ამჟამად ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის სამართლის დოქტორანტი და აკადემიური ასისტენტია კერძო სამართლის მიმართულებით. მარიამს მინიჭებული აქვს ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის შედარებითი კერძო და საერთაშორისო სამართლის მაგისტრის ხარისხი და ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამართლის ბაკალავრის ხარისხი. მარიამს წარმატებით აქვს გავლილი სამართლის სასერთიფიკატო კურსები, მათ შორის, „რეზოლვის“ სასერტიფიკატო პროგრამა მედიაციაში (62 საათი).
მარიამის სამედიაციო საქმეთა კატეგორიებია: სახელშეკრულებო, სამშენებლო, კომერციული, ვალდებულებითი, საოჯახო, სამეზობლო და შრომითსამართლებრივი დავები.
მარიამს კერძო სექტორში მუშაობის ხანგრძლივი გამოცდილება აქვს, მათ შორის, 2018 წლიდან დღემდე არის შპს „სამართლის ექსპერტთა ჯგუფის“ უფროსი იურისტი, მომსახურებას უწევს როგორც საერთაშორისო, ისე ადგილობრივ კომპანიებს და ფიზიკურ პირებს, სამოქალაქო და ადმინისტრაციული სამართლის მიმართულებით, ახორციელებს სასამართლოში წარმომადგენლობით უფლებამოსილებას, ასევე, უზრუნველყოფს იურიდიულ მხარდაჭერას კორპორაციულ და შიდაორგანიზაციულ საკითხებთან დაკავშირებით.

Mariam Gigolashvili - Mediator since 2024
Mariam Gigolashvili is a senior lawyer at the law firm "Legal Experts Group," with extensive experience providing legal services to major development and consulting companies in both international and local markets. Her areas of expertise span various fields of private law, including construction law, corporate law, labor law, education law, and matters related to personal data protection.
Mariam is a member of the Georgian Bar Association, specializing in civil and administrative law, and holds particular expertise in child rights protection.
Mariam is currently pursuing a Doctorate in Law at New Vision University, where she also serves as an academic assistant in private law. She holds a Master’s degree in Comparative Private and International Law from New Vision University and a Bachelor’s degree in Law from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. In addition to her formal education, Mariam has successfully completed several specialized legal courses,include a 62-hour mediation certification program with "Resolve."
Mariam’s mediation practice covers a wide range of disputes, including contract, construction, commercial, obligations, family, neighborhood, and labor law cases.
Since 2018, Mariam has been serving as a senior lawyer at "Legal Experts Group," where she advises both international and local clients, including companies and individuals, on civil and administrative law matters. She also represents clients in court and provides legal support on corporate governance and internal organizational issues.