მარიამ მოთიაშვილი - მედიატორი 2026 წლიდან
მარიამი არის სამართლის მაგისტრი და სერტიფიცირებული მედიატორი მრავალწლიანი გამოცდილებით საჯარო სექტორში. 17 წელზე მეტი პროფესიული საქმიანობა აქვს ადმინისტრაციული, სამოქალაქო და სააღსრულებო სამართლის სფეროში, რაც მედიაციის პროცესში აძლევს კონფლიქტების სიღრმისეულად გაანალიზებისადა დაბალანსებული, ინტერესებზე ორიენტირებული გადაწყვეტილებების ხელშეწყობის შესაძლებლობას.
პროფესიული კარიერის განმავლობაში. აქტიურად მუშაობდა მოქალაქეთა საჩივრებთან, სასამართლო და არასასამართლო დავებთან, კონფლიქტურ და სენსიტიურ საკითხებთან, რაც. მნიშვნელოვნად დაეხმარა ეფექტური კომუნიკაციის, აქტიური მოსმენისა და მოლაპარაკების უნარების განვითარებაში. ამჟამად სსიპ აღსრულების ეროვნულ ბიუროში, მხარეთა ინტერესების დაცვის მენეჯერის პოზიციაზე, მონაწილეობს კონფლიქტური სიტუაციების იდენტიფიცირებაში, მიზეზების ანალიზსა და მათი პრევენციის მიზნით. რეკომენდაციების შემუშავებაში.
მარიამს გავლილი აქვს მედიაციის სფეროში პროფესიული მომზადების სრული ციკლი — მათ შორის საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის 60-საათიანი მედიაციის ტრენინგი, მედიაციის სპეციალიზებული კურსები და ჩაბარებული აქვს მედიატორთა საკვალიფიკაციო გამოცდა. ასევე.
გავლილი აქვს კონფლიქტის მართვის, მომხმარებელზე ორიენტირებული. კომუნიკაციის,სააღსრულებო სამართლის თეორიული დაპრაქტიკული საკითხების, მედია კომუნიკაციისა და სხვა პროფესიული ტრენინგები.

Mariam Motiashvili- mediator since 2026
Mariam has a Master’s Degree in Law and additionally is a certified mediator with many years of experience in the public sector. She has more than 17 years of professional experience in the field of administrative, civil and enforcement law, providing the opportunity to analyze conflicts in depth and to promote balanced, interest-oriented solutions during the mediation process.
During her professional career, she actively worked with citizen complaints, litigation and non-litigation, dissention and sensitive issues, which has significantly helped her on development of effective communication, active listening, and negotiation skills. Currently, at the National Bureau of Enforcement (LEPL), as the Manager of Department of Parties’ Interests Protection and Mediation, identifies and analyzes causes for legal conflicts between parties and develops recommendations for their prevention.
Mariam has completed a full course of professional training in the field of mediation, including a 60-hour mediation training course from The Mediators Association of Georgia, specialized mediation courses and has passed the mediators’ qualification exam. She has also completed conflict management, customer-oriented communication, theoretical and practical issues of enforcement law, media communication, and other professional trainings. Mariam is distinguished by neutrality, strict adherence to ethical standards, and the ability to create a safe and constructive environment based on trust between conflicting parties.