შმაგი გაბულდანი - მედიატორი 2026 წლიდან
საერთო სპეციალიზაციის ადვოკატი და სერტიფიცირებული მედიატორი, რომელიც საქმიანობს სამართლის სხვადასხვა სფეროში და ფლობს მრავალმხრივ პრაქტიკულ გამოცდილებას სასამართლო და დავების ალტერნატიული გადაწყვეტის მიმართულებით.
სამართლის მაგისტრი, Georgian-American University. (GAU)
პროფესიული პრაქტიკა მოიცავს სისხლის, სამოქალაქო და ადმინისტრაციულ სამართალს, განსაკუთრებული აქცენტით არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულებაზე სისხლის სამართალში და ბავშვთა უფლებების დაცვაზე სამოქალაქო სამართალში.
გააჩნია მნიშვნელოვანი სასამართლო გამოცდილება სხვადასხვა კატეგორიის საქმეებში. ასევე აქვს გამოცდილება არბიტრაჟის დავებში მონაწილეობაში როგორც მხარეს, რაც უზრუნველყოფს დავების გადაწყვეტის როგორც სასამართლო, ისე ალტერნატიული მექანიზმების კომპლექსურ და პრაქტიკულ გააზრებას.
არის European Association of Lawyers (AEA-EAL) წევრი და აქტიურად არის ჩართული პროფესიულ განვითარებაში საერთაშორისო სტანდარტებისა და საუკეთესო პრაქტიკის შესაბამისად.
როგორც მედიატორი, ორიენტირებულია კონფლიქტების ეფექტურ, კონსტრუქციულ და შედეგზე ორიენტირებულ გადაწყვეტაზე, ნდობაზე დაფუძნებული პროცესის უზრუნველყოფასა და მხარეთა ინტერესების დაბალანსებაზე.

Shmagi Gabuldani - mediator since 2026
lawyer with a general practice and certified mediator with professional experience in both litigation and alternative dispute resolution.
MasterofLaw,Georgian-AmericanUniversity. (GAU)
His legal practice covers criminal, civil, and administrative law, with particular specializationinjuvenilejusticeincriminallawandtheprotectionofchildren’srightsincivil proceedings.
Hehassubstantialcourtroomexperienceacrossvarioustypesofcasesandhasalsobeen involvedinarbitrationdisputesasaparty,whichcontributestoacomprehensiveandpractical understanding of both litigation and alternative dispute resolution mechanisms.
He is a member of the European Association of Lawyers (AEA-EAL) and is actively engagedincontinuousprofessionaldevelopmentinlinewithinternationalstandardsandbest practices.
As a mediator, he focuses on efficient, constructive, and result-oriented dispute resolution, fostering a trust-based environment and balancing the interests of the parties.