მარიამ სარიშვილი- მედიატორი 2024 წლიდან
ამჟამად თბილისის საქალაქო სასამართლოს მედიატორი. სსიპ ,, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის” წევრი, ადვოკატი 2022 წლიდან. ახალგაზრდა ადვოკატთა კომიტეტის წევრი ,,სსიპ საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციაში’’. მარიამი არის საერთო სპეციალიზაციის ადვოკატი. დამატებითი სპეციალიზაციები ბავშვთა უფლებები(სამოქალაქო) , არასრუწლოვანთა მართლმსაჯულება.
პროფესიით იურისტი, ფლობს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის სამართლის სკოლის მაგისტრის დიპლომს, ასევე, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის ბაკალავრის დიპლომს.
2024 წელს მარიამმა გაიარა ტრენინგკურსი პერსონალურ მონაცემთა დაცვა მუნიციპალიტეტებისთვის, საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს აკადემიის მიერ აკრედიტირებული. 2023 წელს მარიამს  გავლილი აქვს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის  (NCADR) მიერ ორგანიზებული მედიაციის 60-საათიანი სასერტიფიკატო ტრენინგკურსი.
რაც შეეხება სამუშაო გამოცდილებას, მარიამს აქვს 10 წლიანი სამუშაო გამოცდილება იურიდიულ სფეროში. 2014-2018 წ მუშაობდა ადვოკატის თანაშემწედ მთაწმინდის ადვოკატურაში. 2018-2019  წ სსიპ თბილისის იუსტიციის სახლში, სპეციალისტი მ/შ. 2020 წ საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის სახელმწიფო შესყიდვების დეპარტამენტში, შრომითი ხელშეკრულება. 2020-2021 წ საქართველოს ბაზარზე არსებულ სხვადასხვა კომპანიებში იურისტად, მათ შორის სტუდია სარკე. 2021-2023 წ ადვოკატი - როსტიაშვილი და ცხვედიანის საადვოკატო ბიურო . 2023 წლიდან დღემდე ადვოკატი - მარიამ სარიშვილის საადვოკატო ოფისი.
მარიამის  სამედიაციო საქმეთა კატეგორიებია: კომერციული, შრომითი, საოჯახო, სამემკვიდრეო და სახელშეკრულებო.

Mariam Sarishvili - mediator since 2024.
Currently mediator of Tbilisi City Court. A member of the "Georgia Bar Association", lawyer since 2022. Member of the Committee of Young Lawyers in the Association of Lawyers of Georgia.
Mariam is a lawyer of general specialization. Additional specializations: Juvenile Rights (civil), Juvenile Justice.
Lawyer, holds Master’s (LL.M) degree from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of Law as well as Bachelor's (LL.B) degree from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of Law.
In 2024, Mariam completed a training course on personal data protection for municipalities, accredited by the Academy of the Ministry of Finance of Georgia.
In 2023, Mariam completed a mediation (60-hour) certification training course organized by the National Center for Alternative Dispute Resolution (NCADR) of Tbilisi State University.
As for work experience, Mariam has 10 years of work experience in the legal field. From 2014 to 2018, he worked as an assistant attorney at the Mtatsminda Bar. 2018-2019 at the Tbilisi House of Justice, specialist. 2020 in the State Procurement Department of the Central Department of the Election Administration of Georgia. 2020-2021 as a lawyer in various companies in the Georgian market, LTD Studio Sarke. 2021-2023 as a lawyer in Rostiashvili and Tskvediani Law Firm. Lawyer Mariam Sarishvili's law office from 2023 to the present.
The categories of Mariam's mediation cases are: commercial, labor,heritage, family law disputes and contractual relations.