მარინა ჩოჩიშვილი - მედიატორი 2024 წლიდან
ამჟამად იურიდიული ფირმა „BLC“-ის იურისტი. ფლობს ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბაკალავრის ხარისხს (cum laude)სამართალმცოდნეობის სპეციალობით და თბილისის თავისუფალი უნივერსიტეტის მაგისტრის ხარისხს (cum laude)ბიზნეს სამართლის განხრით.
სხვადასხვა წლებში მარინას იურიდიული საქმიანობა დაკავშირებულია როგორ საჯარო, ისე კერძო სექტორთან. 2018-2019 წლებში მუშაობდა საქართველოს კონკურენციის სააგენტოში, 2019-2020 წლებში ეწეოდა იურიდიულ საქმიანობას იურიდიულ ფირმა J&T Consulting-სა და კავკასიის რეგიონში ავტომობილების ბაზარზეწამყვან კომპანია Caucasus Auto Import-ში. 2020-2023 წლებში მუშაობდა საქართველოს ბანკის რეგულატორული შესაბამისობის დეპარტამენტს, ხოლო 2023 წლიდან შეურთდა იურიდიული ფირმა „BLC“-ის გუნდს, სადაც სამართლებრივ მომსახურებას უწევს არაერთ ადგილობრივ და საერთაშორისო კომპანიებს ხელშეკრულებების, კომერციული, კორპორაციული სამართლის, საბანკო და ფასიანი ქაღალდების მიმართულებით.
2019 წელს გავლილი აქვს Edwards Mediation Academy-ს მედიაციის სასერთიფიკატო კურსი (40 სთ), ხოლო 2023 წელს გაიარა სსიპ საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის მიერ აკრედიტირებული მედიაციის (60 საათიანი) სასერტიფიკატო ტრენინგი დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნულ ცენტრში (NCADR). მას მონაწილეობა აქვს მიღებული არაერთ ასევე გახლავთ არაერთ კონფერენციაში, იურიდიულ პროექტებსა თუ კონკურსებში, მათ შორის, იგი გახლავთ სამეცნიერო სტატიის ავტორი მედიაციის მიმართულებით.

Marina Chochishvili - mediator since 2024
Currently, an associate at the law firm 'BLC.' Holds a Bachelor’s degree (cum laude) in Law from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and a Master’s degree (cum laude) in Business Law from Free University of Tbilisi.
Over the years, Marina's legal practice has spanned both the public and private sectors. From 2018 to 2019, she worked at the Competition Agency of Georgia, and from 2019 to 2020, she practiced law at the firm J&T Consulting and at Caucasus Auto Import, a leading company in the automobile market in the Caucasus region. From 2020 to 2023, she was part of the Regulatory Compliance Department at the Bank of Georgia. Since 2023, she has been an associate at the law firm 'BLC,' where she provides legal services to various local and international companies, with a focus on contracts, commercial and corporate law, banking, and securities.
In 2019, she completed a 40-hour certification course in mediation at the Edwards Mediation Academy, and in 2023, she completed a 60-hour certification training in mediation accredited by the Association of Mediators of Georgia at the National Center for Alternative Dispute Resolution (NCADR). She has participated in numerous conferences, legal projects, and competitions, and is also the author of a scientific article on mediation.