მარიტა ზუბიაშვილი-მედიატორი 2019 წლიდან
ამჟამად სს „საქართველოს ბანკის“ ოპერაციული მხარდაჭერის დეპარტამენტის ლოჯისტიკისა და ფილიალებთან კოორდინაციის სამსახურის-კანცელარიის მენეჯერი; საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის საინჟინრო ეკონომიკის, მედიატექნოლოგიებისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის აკადემიური ასისტენტი. პროფესიით საზოგადოებასთან ურთიერთობის სპეციალისტი, წარჩინებით დაამთავრა საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ-ტექნიკური ფაკულტეტის საზოგადოებრივი ურთიერთობების საბაკალავრო პროგრამა, ასევე ფლობს ამავე ფაკულტეტის მაგისტრატურის სპეციალისტის დიპლომს.  ამჟამად სწავლას აგრძელებს საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის საინჟინრო ეკონომიკის, მედიატექნოლოგიებისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დოქტორანტურის საგანმანათლებლო პროგრამაზე, ასევე არის ვიტაუტას მაგნუსის უნივერსიტეტის ბალტიის საზაფხულო უნივერსიტეტი (კაუნასი ლიეტუვა) - ლიეტუვის ენისა და კულტურის საზაფხულო სკოლის კურსდამთავრებული.
2019 წელს გაიარა გაეროს განვითარების პროგრამისა და ევროკავშირის მიერ ჩატარებული 56 საათიანი მედიატორთა სასერტიფიკატო ტრენინგი. მარიტა არის აკრედიტებული მედიატორი თბილისის საქალაქო სასამართლოში.
მისი სამედიაციო საქმეთა კატეგორიებია:ვალდებულებითი, საოჯახო, სამემკვიდრეო და შრომითი დავები.
რაც შეეხება პროფესიულ გამოცდილებას: 2014 წლიდან დღემდე არის სს „საქართველოს ბანკის“ ოპერაციული მხარდაჭერის დეპარტამენტის ლოჯისტიკისა და ფილიალებთან კოორდინაციის სამსახურის - კანცელარიის მენეჯერი, ასევე საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის საინჟინრო ეკონომიკის, მედიატექნოლოგიებისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის აკადემიური ასისტენტი.
2005-2014 წლებში თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგიის კანცელარიის სპეციალისტი.
2002-2004 წლებში საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის სპეციალისტი.

Marita Zubiashvili-Mediator since 2019
Currently, Manager of the Logistics and Branch Coordination Service - Chancellery of the Operational Support Department of the Bank of Georgia; Academic Assistant of the Faculty of Engineering Economics, Media Technologies and Social Sciences of the Georgian Technical University.
Public Relations Specialist by profession, graduated with honors from the Georgian Technical University, Faculty of Humanities and Technology, undergraduate program in public relations, also holds a master's degree in the same faculty. She is currently pursuing a doctoral program at the Faculty of Engineering, Media Technologies and Social Sciences of the Georgian Technical University, Marita is also a graduate Baltic Summer University at the University of Vytautas Magnus (Kaunas Lithuania) of the Lithuanian Summer School of Language and Culture.
In 2019, Marita completed 56-hour certification training for mediators conducted by the United Nations Development Program and the European Union. She is an accredited mediator at Tbilisi City Court.
Her mediation category covers: Obligations, Family, Inheritance and Labor Disputes.
As for professional experience: From 2014 to present she is Manager of the Logistics and Branch Coordination Service of the Operational Support Department of the Bank of Georgia JSC - Chancellery, as well as the Academic Assistant of the Faculty of Engineering Economics, Media Technologies and Social Sciences of the Georgian Technical University.
In 2005-2014 she was a specialist at the Chancellery of the Administrative Cases Board of the Tbilisi City Court.
in 2002-2004she workedas a Public Relations Specialist for the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia,