ნანა ჯოჯუა- მედიატორი 2022 წლიდან.
პროფესიით არის იურისტი. სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამართლისა და დიპლომატიის ფაკულტეტის სამართლის ბაკალავრი.
2019 წელს ნანას გავლილი აქვს 40 საათიანი მედიაციის სასერტიფიკატო ტრენინგი მხარდაჭერილი თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის (TSU), დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის (NCADR), საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის (GBA) და თბილისის ღია უნივერსიტეტის (TOU) მიერ. 2018 წელს გავლილი აქვს მედიაციის ტრენინგი UNDP, GBA და NCADR მიერ მხარდაჭერილი. 2017 წელს გავლილი აქვს საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის (GBA) მიერ ორგანიზებული ტრენინგი თემაზე - ადვოკატის როლი მედიაციის განვითარებაში.
სამედიაციო საქმიანობა მოიცავს სახელშეკრულებო, ვალდებულებითი, სანივთო, საოჯახო, სამემკვიდრეო და შრომითი კატეგორიის დავებს.
რაც შეეხება პროფესიულ გამოცდილებას - 2015 წლიდან არის საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი ადვოკატი სამოქალაქო სამართლის სპეციალიზაციით და ახორციელებს პრაქტიკულ საქმიანობას. 2018-2021 წლებში იყო საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის მედიაციის და არბიტრაჟის კომიტეტის წევრი. 2020 წლიდან არის ბავშვთა უფლებებში სპეციალიზებული ადვოკატი.

Nana Jojua-mediator since 2022.
In 2019, Nana completed a 40-hour mediation certificate training supported by Tbilisi State University (TSU), National Center for Alternative Dispute Resolution (NCADR), Georgian Bar Association (GBA) , and Tbilisi Open University (TOU). In 2018, she completed mediation training supported by UNDP, GBA, and NCADR. In 2017, she attended the training organized by the Georgian Bar Association (GBA) theme for the role of a lawyer in the development of mediation.
Mediation activity includes contractual, liability, commercial, family, inheritance, and labor disputes.
Regarding professional experience – Since 2015, she has been a member of the Georgian Bar Association, a lawyer specializing in civil law, and carries out practical activities. During 2018-2021, she was a member of the Mediation and Arbitration Committee of the Georgian Bar Association. Since 2020, she has been a lawyer specializing in children’s rights.