ნათია ნაკაშიძე - მედიატორი 2025 წლიდან
ამჟამად საადვოკატო ბიურო “ნაკაშიძე და პარტნიორების“- Nakashidze & Partners დამფუძნებელი მმართველი პარტნიორი და დირექტორი.
ნათია ნაკაშიძე 2013 წლიდან აქტიურად საქმიანობს იურიდიულ სფეროში, როგორც იურისტი და ადვოკატი. იგი არის Nakashidze & Partners-ის დამფუძნებელი მმართველი პარტნიორი და დირექტორი, ხოლო 2023 წლიდან ხელმძღვანელობს ბიუროს იტალიის რესპუბლიკაში არსებულ ფილიალს, სადაც მუშაობს ემიგრანტების ადვოკატად და საემიგრაციო დეპარტამენტის მმართველ პარტნიორად. ოფიციალური ვებგვერდი: www.iuristi.com
ნათია ნაკაშიძე არის საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის მიერ აკრედიტირებული მედიატორი. მან გაიარა სსიპ “ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის“ (NCADR) მიერ ჩატარებული 60-საათიანი სასერტიფიკატო ტრენინგი.
2025 წელს ნათია ნაკაშიძემ წარმატებით დაასრულა სსიპ „ადვოკატთა ასოციაციის მიუნხენის ლუდვიგ მაქსიმილიანის უნივერსიტეტის საადვოკატო სამართლის ინსტიტუტისა“ (Institut für Anwaltsrecht an der LMU) და გერმანულ-ქართული სამართლის ინსტიტუტის ერთობლივი დარგობრივი სპეციალიზაციის პროგრამა, რომლის შედეგად მიენიჭა სპეციალიზებული ადვოკატის სტატუსი სამშენებლო და არქიტექტურული სამართლის დარგში.
2024 წელს ნათია ნაკაშიძეს მიენიჭა პერსონალური მონაცემთა დაცვის ოფიცრის სტატუსი, ის ასევე არის არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულებაში და ბავშვთა უფლებებში (სამოქალაქო) სპეციალიზირებული ადვოკატი. საქმიანობს ემიგრანტთა სამართლებრივი დაცვის სფეროში საქართველოში და იტალიაში. ის გამოირჩევა საოჯახო სამართალში - მემკვიდრეობით, განქორწინებისა და ქონებრივ დავებში, სადაც არაერთ წარმატებულ საქმესთან ერთად შექმნა მნიშვნელოვანი პრეცედენტები და ჩამოუყალიბდა მაღალი პროფესიული რეპუტაცია.

Natia Nakashidze - mediator since 2025
Currently, she serves as the Founding Managing Partner and Director of the law firm Nakashidze & Partners.
Since 2013, Natia Nakashidze has been actively engaged in the legal profession as a lawyer and attorney-at-law. She is the Founder, Managing Partner, and Director of Nakashidze & Partners, and since 2023, she has been heading the firm’s branch office in the Italian Republic, where she practices as a migration lawyer and acts as the Managing Partner of the Immigration Department. Official Website: www.iuristi.com
Natia Nakashidze is an accredited mediator by the Mediators Association of Georgia. She successfully completed a 60-hour certified training course organized by the National Center for Alternative Dispute Resolution (NCADR) at the Ivane Javakhishvili Tbilisi State University.
In 2025, Natia Nakashidze successfully completed a specialized joint professional program organized by the Georgian Bar Association, the Institute for Anwaltsrecht at Ludwig Maximilian University of Munich (Institut für Anwaltsrecht an der LMU), and the Georgian-German Institute of Law. As a result, she obtained the status of a specialized attorney in the field of Construction and Architectural Law.
In 2024 Natia Nakashidze was granted the official status of Data Protection Officer, furthermore, she’s a specialized attorney in Juvenile Justice and Child Rights (Civil Branch). She practices in the field of legal protection of migrants both in Georgia and Italy. She is distinguished for her expertise in Family Law, including inheritance, divorce, and property disputes, where she has not only achieved numerous successful outcomes but also contributed to the creation of significant legal precedents and established a strong professional reputation.