ნინო ანდრიაშვილი - მედიატორი 2023წლიდან.
პროფესიით იურისტი;ფლობს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მაგისტრის დიპლომს;
საქართველოს ადვოკატთა ასოციაცია, მართლმსაჯულების და სასამართლო რეფორმის კომიტეტის წევრი 2019 წლიდან დღემდე;
2003 წლიდან არის საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი, ადვოკატი საერთო სპეციალიზაციით; ამავდროულად აქვს დამატებითი სპეციალიზაციები - ბავშვთა უფლებებზე და არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულებაზე მონიჭებული საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის მიერ.
ტრენინგები და სხვა მიღწევები:CEU Summer University, სასწავლო კურსი "შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა საქმეებზე სტრატეგიული სამართალწარმოება"  - 2010 წელი;ლონდონი “INTERIGHTS”, ტრენინგი "იურიდიული უნარჩვევების და ცოდნის განვითარება ქალთა მიმართ ძალადობის საქმეების წარმატებული წარმოებისათვის - 2009 წ;
ერთობლივად ევროპის საბჭოსა და გლუკის (UNHCR), ორგანიზებული Workshop "გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატისა და ევროპის საბჭოს სტანდარტები ლტოლვილთა, თავშესაფრის მაძიებელთა და დევნილთა დაცვის სფეროში" ჟენევა, წამების საწინააღმდეგო მსოფლიო ორგანიზაცია (OMCT), 2007 წ.
რაც შეეხება პროფესიული გამოცდილებას: აქვს მრავალწლიანი სამუშაო გამოცდილება, როგორც კერძო საადვოკატო პრაქტიკის დონეზე, აგრეთვე სხვადსასხვა არასამთავრობო ორგანიზაციებსა და ბიზნეს სექტორის იურისტად მუშაობის. აგრეთვე, მიწვეული ექსპერტი, საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატში 2013-2014 წწ-ში;საქართველოს სახალხო დამცველთან არსებული ფსიქიატრიულ საავადმყოფოებში ადამიანის უფლებათა მონიტორინგის საზოგადოებრივი საბჭოს წევრი, 2007-2009 წწ.; საქართველოს ავტორთა საზოგადოების იურისტი2004-2005 წწ;

Nino Andriashvili - mediator since 2023
Since 2003, she has been a member of the Georgian Bar Association, a lawyer with general specialization; At the same time, she has additional specializations - on children's rights and juvenile justice, awarded by the Georgian Bar Association.
Trainings and other achievements:CEU Summer University, training course "Strategic litigation in cases of persons with disabilities" - 2010·London "INTERIGHTS", training "Development of legal skills and knowledge for the successful prosecution of cases of violence against women - 2009;Workshop "UN High Commissioner for Refugees and Council of Europe Standards for the Protection of Refugees, Asylum Seekers and Displaced Persons" jointly organized by the Council of Europe and Gluck (UNHCR), Geneva, World Organization Against Torture (OMCT), 2007.
As for professional experience: she has many years of work experience, both at the level of private law practice, as well as working as a lawyer in various non-governmental organizations and the business sector.
Also, invited expert in the Office of the Public Defender of Georgia in 2013-2014;Member of the Public Council for Monitoring Human Rights in Psychiatric Hospitals under the Public Defender of Georgia, 2007-2009;Lawyer of the Society of Authors of Georgia 2004-2005;