ნინო ლომსაძე - მედიატორი 2023 წლიდან
პროფესიით იურისტი, ფლობს ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამართალმცოდნეობის ბაკალავრის და მაგისტრის ხარისხს;
2022 წლიდან ნინოს გავლილი აქვს ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის მიერ ჩატარებული, სსიპ საქართველოს მედიატორთა ასოციაციისაგან აკრედიტებული მედიაციის 60 საათიანი სასერტიფიკატო ტრენინგი.
რაც შეეხება პროფესიულ გამოცდილებას: 2017 წლის 01 ივლისიდან დღემდე - თბილისის სააპელაციო სასამართლოს ანალიტიკური სამსახური - კონსულტანტი; 2017 წლის 01 ივნისიდან- 2017 წლის 01 ივლისამდე - თბილისის სააპელაციო სასამართლოს თავმჯდომარის ბიურო - კონსულტანტი; 2008 წლის 09 ივნისიდან - 2017 წლის 01 ივნისამდე - თბილისის სააპელაციო სასამართლოს კანცელარია და მოქალაქეთა მისაღები (განყოფილება) ასევე თბილისის სააპელაციო სასამართლოს საჯარო ინფორმაციის გაცემაზე პასუხისმგებელი პირი - განყოფილების უფროსი; 2006 წლის 13 აგვისტოდან – 2008 წლის 09 ივნისამდე - თბილისის სააპელაციო სასამართლოს კანცელარია და მოქალაქეთა მისაღები (განყოფილება)სამოქალაქო საქმეთა პალატის - სექტორის უფროსი; 2005 წლის 21 ნოემბრიდან - 2006 წლის 13 მარტამდე - თბილისის სააპელაციო სასამართლოს კანცელარია და მოქალაქეთა მისაღები (განყოფილება)სამოქალაქო საქმეთა პალატის სექტორი - სპეციალისტი; 2005 წლის 05 სექტემბრიდან - 2005 წლის 25 ნოემბრამდე - საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სამოქალაქო აქტების დეპარტამენტის ტერიტორიული ნაძალადევის სმრ და სარ. სამსახური - მრჩეველი; 2003-2004წწ. - საქართველოს პარლამენტის რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - წამყვანი სპეციალისტი; 2002-2003წწ. - საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ნორმატიული აქტების სისტემატიზაციისა და კოდიფიცირების დეპარტამენტი - მთავარი სპეციალისტი; 2001-2002წწ. - საქართველოს პარლამენტის რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - წამყვანი სპეციალისტი; 1997-2000წწ. - სააქციო საზოგადოება "ელეგანტი"- იურიდიული სამსახურის უფროსი.
2021 წლის სექტემბრიდან დღემდე - სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - მოწვეული სპეციალისტი;
2018 წლის 01 მარტიდან - 01 აგვისტომდე - შპს „ევრორეგიონული სასწავლო უნივერსიტეტი" მოწვეული სპეციალისტი.

Nino Lomsadze - mediator since 2023
Profession: lawyer, holds Bachelor’s and Master’s degrees in Law at Iv. Javakhishvili Tbilisi State University.
Since 2022 Nino has successfully taken a 60-hour-long certification training organized by Alternative Dispute Resolution Center of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and accredited by LEPL Mediators’ Association of Georgia.
As for professional experience: from 1 July 2017 – ongoing: consultant of the Analytical Department of Tbilisi Court of Appeals; from 1 June 2017 to 1 July 2017 - consultant of the Chairman’s Bureau at Tbilisi Court of Appeals; from 9 June 2008 to 1 June 2017 - Tbilisi Court of Appeals, Chancellery and Civil Reception (Department) and the Public Servant Responsible for Issuance of Public Information - Head of Department; from 13 August 2006 to 9 June 2008 - Chancellery and Civil Reception (Department), head of the Civil Cases Chamber sector; from 21 November 2005 to 13 March 2006 - Chancellery and Civil Reception (Department), specialist of the civil cases chamber sector; from 5 September 2005 to 25 November 2005 – Ministry of Justice of Georgia, civil acts department Territorial Nadzaladevi Civil Registration and Civil Acts Registration Service – advisor; 2003 – 2004 yy. – Parliament of Georgia, Committee of Regional Policy and Self-governance – leading specialist; 2002 – 2003 yy. – Ministry of Justice of Georgia, Department of Systematization and Codification of Normative Acts – head specialist; 2001 – 2002 yy. - Parliament of Georgia, Committee of Regional Policy and Self-governance – leading specialist; 1997 – 2000 yy. – JSC “Elegant” – head of the legal service.