ნინო შანავა - მედიატორი 2025 წლიდან
ადვოკატი სამოქალაქო სამართლის სპეციალიზაციით, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი (სიითი ნომერი 9837), დამატებით ბავშვთა უფლებების სპეციალიზაციით.ასევე, არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების სფეროში სპეციალიზებული მედიატორი.
პროფესიით იურისტი, დასრულებული აქვს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტი. ასევე, მინიჭებული აქვს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის კერძო (ბიზნეს) სამართლის მაგისტრის აკადემიური ხარისხი. სამაგისტრო ნაშრომის თემად წარდგენილ იქნა- „კომპენსაციის სტანდარტი ინვესტორის ქონების უკანონო ექსპროპრიაციის დროს“.
გავლილი აქვს სსიპ საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის მიერ აკრედიტებული მედიაციის (60- საათიანი) სასერთიფიკატო ტრენინგი ორგანიზებული ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის მიერ.
2018 წლიდან მისი იურიდიული პრაქტიკა მოიცავს შემდეგ სფეროებს: სახელშეკრულებო სამართალი, საკორპორაციო სამართალი, სამშენებლო სამართალი, უძრავი ქონების მიმართულება, შრომის სამართალი, საოჯახო სამართალი, საბანკო სამართალი. იურიდიულ აუთსორსინგს უწევს უცხო ქვეყნის მოქალაქეებს და იურიდიულ პირებს/ინვესტორებს საქართველოში საქმიანობის დაგეგმვის და განხროციელების პროცესში.

Nino Shanava - mediator since 2025
Attorney at law specializing in civil law, member of Georgian Bar Association (registration number 9837), additionally specializing in children's rights.
Also, a mediator specialized in the field of juvenile justice.
Lawyer by profession, graduated from the Faculty of Law of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. Also, she has been awarded the academic Master degree of Private (Business) Law of Ilia State University. The topic of her master's thesis was "Compensation Standard in the Event of Illegal Expropriation of Investor's Property".
She has completed the mediation (60-hour) certification training accredited by the Georgian Mediators Association, organized by the National Center for Alternative Dispute Resolution of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University.
Since 2018, her private law practice includes the following areas: contract law, corporate law, Construction law, real estate field, labor law, family law, banking law. She provides with legal outsource service to foreign citizens and legal entities/investors in the process of planning and conducting business in Georgia.