ოთარ კაჭკაჭაშვილი - მედიატორი 2023 წლიდან
საადვოკატო ბიურო "OK & CG"-ს დამფუძნებელი და დირექტორი. ევროპის უნივერსიტეტის ლექტორი, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ეთიკის კომისიის მე-4 კოლეგიის თავმჯდომარე, საქართველოს უძრავი ქონების ეროვნული ასოციაციის მმართველი საბჭოს წევრი.
პროფესიით იურისტი, ფლობს აზიისა და აფრიკის ინსტიტუტის საერთაშორისო ურთიერთობათა მაგისტრისა და ი. ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის ბაკალავრის დიპლომებს.
2020 წლიდან ოთარს გავლილი აქვს სასერტიფიკატო ტრენინგი მედიაციაში, რომელიც ორგანიზებული გახლდათ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის (NCADR) საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის (GBA) მიერ.
მისი პროფესიული პრაქტიკა მოიცავს სამართლის ისეთ დარგებს, როგორებიცაა სამოქალაქო სამართალი, ინტელექტუალური საკუთრების სამართალი, შრომის სამართალი, სააღსრულებო სამართალი, სამეწარმეო სამართალი და ბიზნეს გარიგებები, საგადასახადო სამართალი, ადმინისტრაციული სამართალი, საბაჟო სამართალი, სისხლის სამართალი.
რაც შეეხება სამუშაო გამოცდილებას: 2011 წლიდან დღემდე საადვოკატო ბიურო "OK & CG"-ს დამფუძნებელი და დირექტორი. 2013 წლიდან დღემდე უძრავი ქონების სააგენტო „Myclient.ge”-ის დამფუძნებელი და დირექტორი. 2013 წლიდან დღემდე საქართველოს უძრავი ქონების ეროვნული ასოციაციის დამფუძნებელი წევრი და 2022 წლიდან მმართველი საბჭოს წევრი. 2016 წლიდან დღემდე ტურისტული კომპანია „Oktravel”-ის დამფუძნებელი. 2018 წლიდან დღემდე არის ევროპის უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი. 2022 წლიდან დღემდე - საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ეთიკის კომისიის მე-4 კომიტეტის თავმჯდომარე. ოთარ კაჭკაჭაშვილი საადვოკატო პრაქტიკას ეწევა 1998 წლიდან.

Otar Kachkachashvili
Founder and director of the law office "OK & CG". Lecturer at the European University, chairman of the 4th panel of the Ethics Commission of the Georgian Bar Association, member of the governing board of the National Real Estate Association of Georgia.
A lawyer by profession, holds a master's degree in international relations from the Institute of Asia and Africa and Bachelor's degrees of Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of Law.
Since 2020, Otar has undergone certificate training in mediation, which was organized by Tbilisi State University, National Center for Alternative Dispute Resolution (NCADR), Georgian Bar Association (GBA).
His professional practice includes such fields of law as civil law, intellectual property law, labor law, enforcement law, entrepreneurial law and business transactions, tax law, administrative law, customs law, criminal law.
Regarding work experience:
Since 2011, the founder and director of the law office "OK & CG".
From 2013 to the present, the founder and director of the real estate agency "Myclient.ge". Founding member of the National Real Estate Association of Georgia from 20¬¬13 and member of the management board from 2022. From 2016 to the present day, the founder of the travel company "Oktravel". Since 2018, he has been a visiting lecturer at the European University. From 20¬¬22 to the present day - Chairman of the 4th Committee of the Ethics Commission of the Georgian Bar Association.