შალვა მანძულაშვილი - მედიატორი 2022 წლიდან
შპს „ახალი იურიდიული ჯგუფის“ დამფუძნებელი პარტნიორი 2010 წლის მარტიდან დღემდე. სს „თამ“ თბილავიამშენის იურისტი, შემდეგ იურიდიული დეპარტამენტის უფროსი 2001 წლის ივლისიდან დღემდე. 2001 წლიდან დღემდე ახორციელებს მხარეთა წარმომადგენლობას საჯარო დაწესებულებებსა და საქართველოს საერთო სასამართლოებში, სამოქალაქო და ადმინისტრაციულ დავებზე. 2003 წლის აგვისტოდან ადვოკატთა კოლეგიის, ხოლო 2006 წლის სექტემბრიდან დღემდე სსიპ „საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის“ წევრი, ადვოკატი. 2022 წლის 21 თებერვლიდან სსიპ „საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის“ წევრი, მედიატორი.
პროფესიით იურისტი. 1996-2001 წლებში შალვა სწავლობდა ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიულ ფაკულტეტზე, სპეციალობა - სამართალმცოდნე, 2008-2009 წლებში კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის (CSL) მაგისტრატურაში, სპეციალობა - ადმინისტრაციული და საგადასახადო სამართალი, 2021 წელს გავლილი აქვს გადახდისუუნარობის პრაქტიკოსთა 85 საათიანი სასწავლო კურსი სსიპ „იუსტიციის სასაწავლო ცენტრში,“ 2019 წელს გავლილი აქვს სასერტიფიკატო ტრენინგი მედიაციაში (40 სთ.) მხარდაჭერილი თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციისა და თბილისის ღია უნივერსიტეტის მიერ, 2019 წლის მაისში მედიასთან კომუნიკაციის სტანდარტები, ორგანიზებული საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის მიერ, 2019 ივნისში გავლილი აქვს ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილებები სამოქალაქო საქმეებზე, ორგანიზებული საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის მიერ, 2019 წლის მარტში ადმიანის უფლებათა საერთაშორისო სტანდარტები და გასაჩივრების მექანიზმები, ორგანიზებული ევროკავშირი საქართველოსათვის Unidet National Human Rights, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის მიერ, 2014 წლის აპრილში საერთაშორისო გადაწყვეტილებების ცნობა და აღსრულება, ორგანიზებული საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის მიერ, 2005 წლის ივნისში ჩააბარა მოსამართლის საკვალიფიკაციო გამოცდა სამოქალაქო და ადმინისტრაციული სამართალის სპეციალობით, 2004 წლის სექტემბერში - ადვოკატთა საკვალიფიკაციო გამოცდა სამოქალაქო და ადმინისტრაციული სამართლის სპეციალობით, 2004 წლის მარტში - პროკურატურის საკვალიფიკაციო გამოცდა.
რაც შეეხება მის პროფესიულ გამოცდილება: 2010 წლის მარტიდან დღემდე შალვა არის შპს „ახალი იურიდიული ჯგუფის“ (NLG) პარტნიორი/ადვოკატი, 2001 წლის ივლისიდან დღემდე სს „თამ“ თბილავიამშენის იურისტი, შემდეგ იურიდიული დეპარტამენტის უფროსი, 2001 წლიდან დღემდე ახორციელებს მხარეთა წარმომადგენლობას საჯარო დაწესებულებებსა და საქართველოს საერთო სასამართლოებში, სამოქალაქო და ადმინისტრაციულ დავებზე, 2012 -2014 წლებში საქართველოს საავიაციო უნივერსიტეტის იურისტი, 2012-2013 წლებში საქართველოს პარალმენტის აპარატში, სამგორის რაიონის მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიუროს ხელმძღვანელი, 2004-2006 წლებში „მთაწმინდის ადვოკატურის“ ადვოკატი, 2003-2004 წლები „ისნის ადვოკატურის“ ადვოკატი, 2002-2006 წლები კასპის რაიონის სოფელ ახალციხის საკრებულოს მდივანი,1998 წელის ივნისი-ივლისი საუნივერსიტეტო სტაჟირება კასპის რაიონის გამგეობაში.

Shalva Mandzulashvili
Founding Partner of the “New Legal Group” LLC from March 2010 to this day. From July 2001 to this day, lawyer of the JSC TAM Tbilisi Aircraft Manufacturing, later Head of the Legal Department. From 2001 to this day representing the parties in public institutions and general courts of Georgia during civil and administrative litigations. Barrister and member of the Colleague of the Barristers from August 2003, and the same of the Georgian Bar Association from September 2006.   From February 21, 2022, is a member of the LEPL Georgian Association of Mediators, Mediator.
Lawyer by profession, from 1996 to 2001 has studied jurisprudence at the Faculty of Law of the Tbilisi Ivane Javakhishvili State University. In 2008-2009 gained a Master’s Degree in Administrative and Tax Law at the Law School of the University of Caucasus (CSL). In 2021 has passed an 85-hour training course of practitioners of insolvency at the LEPL Training Center of Justice of Georgia. In 2019 has passed the certifying training course in mediation (40 hours) organized by the Tbilisi State University, LEPL Georgian Bar Association, and Tbilisi Open University. The same year has attended the courses on media communication standards organized by the LEPL Georgian Bar Association. In June 2019 participated in training devoted to the decisions of the European Court of Human Rights the civil cases, organized by the LEPL Georgian Bar Association.   In March 2019 has attended the training on international standards of human rights and mechanisms of appeal organized by the EU for Georgia, United Nations Human Rights, and LEPL Georgian Bar Association. April 2014 has participated in training regarding acknowledgment and execution of the international decisions organized by the LEPL Georgian Bar Association. Has passed the Judiciary Qualification Exams in Civil and Administrative Law in 2005, and the Barrister Qualification Exams in 2004. The same 2004 year has passed the Prosecutor Qualification Exams.
What refer's to the professional experience: From March 2010 to this date, Mr. Shalva Mandzulashvili is the Partner/Lawyer at the New Legal Group LLC.   From July 2001 to this date is the lawyer of the JSC TAM Tbilisi Aircraft Manufacturing, later, on is the Head of the Legal Department, and represents the parties in public institutions and general courts of Georgia during civil and administrative litigations. 2012-2014 Lawyer of the Tbilisi Aviation Institute. In 2012-2013 worked at the Parliament of Georgia as the Head of the Bureau of Majoritarian Deputy of the Samgori District. 2010-2011 is the Head of the Legal Department at the LEPL State Military Scientific-Technical Center “DELTA”.  2004-2006 is the lawyer at the “Mtatsminda District Lawyers Office”. 2003-2004 is the lawyer at the “Isani District Lawyers Office” In 2000-2001 is the secretary at the Meeting of the Community of the Village Akhaltsikhe, Kaspi District. In 1998 has interned at the Government of the Kaspi District.