თამარ ერგემლიძე - მედიატორი 2022 წლიდან
ამჟამად თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მთავარი კონსულტანტი - მოსამართლის თანაშემწე; ააიპ ,,საქართველოს სასამართლოების მოხელეთა პროფესიული ასოციაციის“ თანადამფუძნებელი და სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი; ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დოქტორანტი.
პროფესიით იურისტი, ფლობს ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამართალმცოდნეობის ბაკალავრის და მაგისტრის ხარისხს; კიოლნის უნივერსიტეტის მაგისტრის დიპლომს.
2021 წლიდან თამარს გავლილი აქვს ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის მიერ ჩატარებული, სსიპ საქართველოს მედიატორთა ასოციაციისაგან აკრედიტებული მედიაციის 60 საათიანი სასერტიფიკატო ტრენინგი. 2022 წლიდან - დღემდე არის აკრედიტებული მედიატორი თბილისის საქალაქო სასამართლოში.
თამარის სამედიაციო საქმეთა კატეგორია არის: შრომითი და მემკვიდრეობითი დავები.
რაც შეეხება პროფესიულ გამოცდილებას: 2022 წლის მაისიდან - დღემდე არის მთავარი კონსულტანტი - მოსამართლის თანაშემწე, თბილისის სააპელაციო სასამართლოში; 2017-2022წწ კონსულტანტი - პირველი კატეგორიის უფროსი სპეციალისტი თბილისის სააპელაციო სასამართლოს თავმჯდომარის ბიუროში. 2013-2017წწ კონსულტანტი, 2011-2013წწ სპეციალისტი, ხოლო 2009-2011წწ უმცროსი კონსულტანტი თბილისის სააპელაციო სასამართლოს თავმჯდომარის ბიუროში. 2016-2018წწ თბილისის სააპელაციო სასამართლოს წარმომადგენელი მართლმსაჯულების ეფექტიანობის ევროპულ კომისიაში (CEPEJ). 2016 წლიდან არის იუსტიციის უმაღლესი სკოლის მიერ აკრედიტებულლი ტრენერი.
2018წ (2 თვე) ადვოკატის ასისტენტი ბაუმაისტერი-როზინგის საადვოკატო ბიუროში (ბერლინი); 2017წ (1 თვე) ჰოსპიტანტი ნიურნბერგის უმაღლეს სამხარეო სასამართლოსა და შრომითი დავების განმხილველ სასამართლოში; 2015წ (5 თვე) პრაქტიკანტი გერმანიის პარლამენტში (ბუნდესტაგი); 2013წ (1 თვე) ჰოსპიტანტი კილის სამხარეო სასამართლოში (სასამართლო მედიაციის განხრით).

Tamar Ergemlidze - mediator since 2022
Currently serves as a Judge’s Assistant - Chief Consultant at Tbilisi Court of Appeals; Co-founder and member of the Supervisory Board at NNLE “Professional Association of Court Officers of Georgia”; PhD student at Iv. Javakhishvili Tbilisi State University.
Lawyer by profession, holds bachelor's and master's degrees in Law of Iv. Javakhishvili Tbilisi State University; Master's degree  in German Law from the University of Cologne.
In 2021, Tamar completed a 60-hours certification training course for Mediators organized by the National Center for Alternative Dispute Resolution of Iv. Javakhishvili Tbilisi State University (NCADR), accredited by the Georgian Association of Mediators. Since 2022 is an accredited Mediator at Tbilisi City Court.
Tamar's mediation case category is: labor and inheritance disputes.
What refers to the professional experience: From May 2022 - until now, she is the Judge’s Assistant - Chief Consultant in the Tbilisi Court of Appeal; From 2017 to 2022 she was a Senior Specialist - Consultant in the first category at the Chairman’ Bureau of  Tbilisi Court of Appeals; From 2013 to 2017 she was a consultant, from 2011 to 2013 a specialist and from 2009 to 2011 a junior consultant at Chairman’ Bureau of  Tbilisi Court of Appeals; 2016-2018 she was a representative of the Court in the European Commission for the Efficiency of Justice (CEPEJ). Since 2016, she has been an accredited trainer by the High School of Justice of Georgia.
In 2018 (2 month) - attorney assistant at Baumeister-Rosing Rechtsanwälte law firm (Berlin); in 2017 (1 month) - intern at the Nuremberg High Regional Court and Labor Disputes Court; in 2015 (5 months) - intern at the German Parliament (Bundestag); in2013 (1 month) Tamar was an intern at Kiel District Court (Germany) specialized in Court Mediations.