თამარ იოსელიანი - მედიატორი 2023 წლიდან.
ამჟამად, თბილისის სააპელაციო სასამართლოს, ადამიანური რესურსების მართვისა და სამართლებრივი უზრუნველყოფის სამსახურის  მოსამართლის თანაშემწე - პირველი კატეგორიის უფროსი სპეციალისტი; აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტის იურიდიულ და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დოქტორანტი.
პროფესიით იურისტი, ფლობს ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამართალმცოდნეობის ბაკალავრის და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის სამართალმცოდნეობის (კერძო სამართალი) მაგისტრის ხარისხს.
2022 წლიდან თამარს გავლილი აქვს ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის მიერ ჩატარებული, სსიპ საქართველოს მედიატორთა ასოციაციისაგან აკრედიტებული მედიაციის 60 საათიანი სასერტიფიკატო ტრენინგი. 2023 წლიდან - დღემდე არის აკრედიტებული მედიატორი.
თამარის სამედიაციო საქმეთა კატეგორია არის: კომერციული, საავტორო, შრომითი,საოჯახო, ვალდებულებითი და მემკვიდრეობითი დავები.
რაც შეეხება პროფესიულ გამოცდილებას: 2010 წლის მაისიდან - დღემდე არის ადამიანური რესურსების მართვისა და სამართლებრივი უზრუნველყოფის სამსახურის მოსამართლის თანაშემწე, თბილისის სააპელაციო სასამართლოში; 2008-2009წწ. სასამართლო სხდომის მდივანი.
გავლილი აქვს არა ერთი ტრენინიგი და სასწავლო კურსი, მათ შორის: WIPO - COPYRIGHT AND RELATED RIGHTS;  Council of Europe - HELP – მართლმსაჯულებაზე ხელმისაწვდომობა ქალთათვის; The CEELI Institute -Digital Justice in Central and Eastern Europe – achieving Transparency, Accountability and Fairness;EU4Justice - მართლმსაჯულების ზაფხულის სკოლა; ასევე, ჩაბარებული აქვს მოსამართლის საკვალიფიკაციო გამოცდა სამოქალაქო და ადმინისტრაციული სამართლის სპეციალიზაციაში; ადვოკატთა საკვალიფიკაციო გამოცდა - საერთო სპეციალიზაციით.

Tamar Ioseliani - Mediator since 2023.
Currently, the assistant to the judge of the Human Resources Management and Legal Assurance Service of the Tbilisi Court of Appeal - senior specialist of the first category; Doctoral Law student of East European University.
Lawyer by profession, owns Bachelor of Law degrees of Tbilisi State University and Master of Private Law degrees of Georgia Technical University.
Since 2022, Tamar has completed a 60-hour certification training in Mediation (TSU National Center for Alternative Dispute Resolution, 2021). She is accredited mediator since 2023.
Tamar's mediation case categories are:commercial, copyright, labor, family, business (contractual obligations)  and inheritance disputes.
As for professional experience: from May 2010 to the present, she is an assistant to the judge of the Human Resources Management and Legal Assurance Service at the Tbilisi Court of Appeal; 2008-2009 Secretary.
She has completed a number of trainings and educational courses, including: WIPO - COPYRIGHT AND RELATED RIGHTS; Council of Europe - HELP - access to justice for women; The CEELI Institute - Digital Justice in Central and Eastern Europe - achieving Transparency, Accountability and Fairness; European Union for Georgia (EU4Justice) - summer school of justice; She has successfully passed qualification exam for a judges in the specialization of civil and administrative law, also the Georgian Bar Exam with general specialization.