თამარ ლუკავა - მედიატორი 2023 წლიდან
თამარი 2011 წლიდან საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრია საერთო სპეციალიზაციით, დამატებითი სპეციალიზაციით - არასრულწლოვანთა მასრთლმსაჯულება და ბავშვთა უფლებები (სამოქალოქო) ასევე არის მენტორი ადვოკატი.
თამარმა 2023 წლის მაისის თვეში წარმატებით გაიარა სსიპ მედიატორთა ასოციაციის მიერ, აკრედიტებული ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის მედიაციის 60 საათიანი სასერთიფიკატო ტრენინგი.
თამარის სამედიაციო საქმეთა კატეგორია არის : საოჯახო, საკუთრების, ვალდებულებითი, სახელშეკრულებო, სამედიცინო, სანივთო, შრომითი სხვადასხვა ნიშნით დისკრიმინაციის და სექსუალური შევიწროების საქმეები.
თამარს მონაწილეობა აქვს მიღებული არაერთ პროფესიულ ტრენინგში და კონფერენციაში, როგორც საქართველოში ისე მის ფარგლებს გარეთ,თამარი ატარებს ტრენინგებს ქალთა მიმართ ჩადენილი დანაშაულების, ოჯახში ძალადობის, სქესობრივი დანაშაულების, ადრეული ქორწინების, გენდერული დისკრიმინაციის, სექსუალური შევიწროების საკითხებზე. თამარი 2013 წლიდან 2016 წლამდე იყო ადამიანის უფლებათა ცენტრის იურისტი/ადვოკატი, ხოლო 2016 წლიდან 2018 წლამდე ადამიანის უფლებათა ცენტრის ქვემო ქართლის რეგიონის ოფისის კოორდინატორი.

Tamar Lukava – mediator since 2023
Currently Tamar Lukava works at Non-Governmental Organization “Sapari” as the lawyer’s coordinator and Lawyer.
Since 2011 Tamar Lukava is a member of Georgian Bar Association with General Specialization. She is a mentor and the specialized lawyer in Juvenile justice and Juvenile Rights (civil).
Tamar has completed a 60-hour certification training in mediation conducted by the National Center for Alternative Dispute Resolution (NCADR) of Ivane Javakhishvili Tbilisi state University, accredited by the Association of Mediators of Georgia.
Tamari’s mediation practices include: law of obligation, contractual, medical, property law, labor, Cases of discrimination and sexual harassment on various grounds.
Tamari has participated in a number of professional trainings and conferences, both in Georgia and abroad. Tamari holds the trainings on the crimes committed against the women, domestic violence, sex crim, early marriage, on issues of gender discrimination, sexual harassment. Since 2013 until 2016 Tamari was working at Human Rights Center as a lawyer. Since 2016 until 2018 she was a coordinator of human rights center’s office in Kvemo Kartli.