თათია მაისურაძე - მედიატორი 2023 წლიდან
პროფესიით იურისტი, 2022 წლიდან საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრია, ამავდროულად, თათია არის ნაფიც მსაჯულთა სასამართლო ინსტიტუტის სამუშაო ჯგუფის წევრი. ამჟამად, „ქართულ-ამერიკული სამართლის აკადემიის“ ადვოკატია საერთო სპეციალიზაციით.
2021 წლიდან თათიას გავლილი აქვს სასერტიფიკატო ტრენინგი მედიაციაში (92 სთ.), მხარდაჭერილი თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის (NCADR) მიერ. თათია, ასევე, გახლავთ არაერთი სამეცნიერო ნაშრომისა და კვლევის ავტორი, მათ შორის, მედიაციის ინსტიტუტთან დაკავშირებით.
სხვადასხვა წლებში თათიას სამუშაო გამოცდილება დაკავშირებულია, როგორც საჯარო, ისე კერძო სექტორთან. 2021-2022 წლებში მუშაობდა საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრსოს სსიპ მინერალური რესურსების ეროვნულ სააგენტოს ადმინისტრაციულ სამსახურში. 2020-2021 წლებში მუშაობდა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სსიპ საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრში. 2019 წელს თათიას სამუშაო გამოცდილება უკავშირდება საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცის.
თათიას გავლილი აქვს საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციისა და ამერიკის შეერთებული შტატების ანტინარკოტიკული და სამართალდაცვითი პროგრამების საერთაშორისო ბიუროს (Bureau of international Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL), US State Department) თანამშრომლობის ფარგლებში, აშშ მაიამი-დეიდის ოლქის ტრენერ-ადვოკატების ჩართულობით განხორციელებული ნაფიც მსაჯულთა სასამართლო უნარ-ჩვევების კურსი. ამავდროულად, თათიას გავლილი აქვს საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ორგანიზებითა და აშშ-ს საელჩოს (INL) მხარდაჭერით, ჯორჯიის შტატის ტრენერ-ადვოკატების ჩართულობით განხორციელებული ტრენერთა ტრენინგი (TOT) ნაფიც მსაჯულთა სასამართლო უნარ-ჩვევებში.
თათიას სამედიაციო საქმეთა კატეგორიებია: კომერციული, შრომითი და საბანკო ურთიერთობები, ვალდებულებითი, სახელშეკრულებო და საოჯახო.

Tatia Maisuradze - mediator since 2023
Lawyer, she has been a member of the Georgian Bar Association since 2022, at the same time, Tatia is a member of the Jury Trial Institute's working group. Currently, she is a lawyer of the "Georgian-American Law Academy" with general specialization.
Since 2021, Tatia has completed a certificate training in mediation (92 hours), supported by Tbilisi State University and the National Center for Alternative Dispute Resolution (NCADR). Tatia is also the author of a number of scientific works and studies, including those related to the Institute of Mediation.
As for the professional experience, her work experience in different years is related to both public and private sector. In 2021-2022, she worked in the administrative service of the National Mineral Resources Agency of the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia. In 2020-2021, she worked at the Public Safety Command Center of the Ministry of Internal Affairs of Georgia. In 2019, her work experience is related to the Georgian Young Lawyers’ Association.
Tatia has completed course of Trial Advocacy skills with the involvement of trainer-lawyers from Miami-Dade County (USA) within the framework of cooperation between the Georgian Bar Association and the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL), US State Department.
At the same time, Tatia has passed the Training of Trainers (TOT) in Jury Trial Advocacy skills organized by the Georgian Bar Association and supported by the US Embassy (INL), with the participation of Georgia state (USA) trainer-lawyers.