თინათინ უკლება - მედიატორი 2025 წლიდან
პროფესიით იურისტი, სამართლის მაგისტრი. ამჟამად სსიპ აღსრულების ეროვნული ბიუროს მხარეთა ინტერესების დაცვისა და მედიაციის დეპარტამენტის მხარეთა ინტერესების დაცვის მენეჯერი.
მას აქვს იუსტიციის სისტემაში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება, 2011 წლიდან იუსტიციის სამინისტროს აღსრულების ეროვნულ ბიუროში იგი მუშაობდა სხვადასხვა პოზიციებზე.
2023 წელს თინათინს გავლილი აქვს დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის (NCADR) მიერ ორგანიზებული მედიაციის 60 საათიანი სასერთიფიკატო ტრენინგი.
ჩაბარებული აქვს ადვოკატთა საკვალიფიკაციო გამოცდა საერთო სპეციალიზაციით. ამასთან, გავლილი აქვს არაერთი პროფესიული ტრენინგი, მათ შორის ეფექტიანი კომუნიკაციისა და რთული სიტუაციების მართვის, მოლაპარაკების ტექნიკების, ბავშვთა უფლებებისა და პერსონალურ მონაცემთა დაცვის საკითხებზე.
მისი ძირითადი კვლევითი ინტერესებია: სააღსრულებო სამართალი; საოჯახო სამართალი, მემკვიდრეობითი სამართალი, ვალდებულებითი სამართალი, დავის გადაწყვეტის ალტერნატიული საშუალებები.

Tinatin Ukleba - Mediator since 2025
Lawyer by profession, masters degree in private law. Currently, working as the manager of Parties’ Interests Protection and Mediation Department of the National Bureau of Enforcement (LEPL), having many years of experience working in various positions at the National Bureau of Enforcement of the Ministry of Justice since 2011.
In 2023, Tinatin completed a 60-hour mediation certification training program organized by the National Center for Alternative Dispute Resolution (NCADR).
She has passed the bar exam in the general specialization. In addition, she has completed numerousprofessional trainings, including effective communication and management of strenuous situations, negotiation techniques, children’s rights and personal data protection.
Her main interests of research are: enforcement law, family law, inheritance law, law of obligations and alternative dispute resolution.