ანა სამსონია- მედიატორი 2022 წლიდან.
ამჟამად არის Ecovis Georgia-ს იურიდიული დეპარტამენტის ხელმძღვანელი, ასევე საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს კოლექტიური შრომითი დავების მედიატორი, მოწვეული ლექტორი ბიზნესისა და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტში, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის შრომის სამართლის კომიტეტის წევრი (მოქმედი ადვოკატი), აკრედიტებული ტრენერი საქართველოს მედიატორთა ასოციაციაში, მენტორი ტრენერი სასწავლო ცენტრ პალიტრაში.
ანა სამსონია ფლობს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბაკალავრისა და მაგისტრის ხარისხებს სამართალში. ამჟამად მუშაობს სადოქტორო დისერტაციაზე. სადოქტორო საფეხურზე სწავლობდა იენის ფრიდრიხ შილერის უნივერსიტეტში (ქ. იენა, გერმანია, შემოდგომის სემესტრი, 2020 წ.) და ზაარლანდის უნივერსიტეტში (ქ. ზაარბრუკენი, გერმანია,  გაზაფხულის სემესტრი, 2021 წ.).  მიღებული აქვს  სტიპენდიები გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახურის (DAAD), ევროკომისიის „ერასმუს+“ და სხვათაგან. გავლილი აქვს სამოხელეო პრაქტიკა  ავსტრიის ფედერალურ კანცელარიაში (ვენა, ავსტრია). ანა სამსონია იყო   საერთაშორისო სამართლებრივი თანამშრომლობის გერმანული ფონდის (IRZ), გერმანიის ადვოკატთა ფედერალური პალატის (BRAK), გერმანიის ადვოკატთა გაერთიანების (DAV)  ორგანიზებული პროექტის მონაწილე, რომლის ფარგლებშიც მას ჰქონდა შესაძლებლობა ემუშავა საერთაშორისო კომპანია CMS Hasche Sigle-ს შრომის სამართლის გუნდში (ქ. კიოლნი, გერმანია, 2022 წ.).
სხვადასხვა დროს მუშაობდა შპს „პალიტრა ჰოლდინგში“ (იურიდიული დეპარტამენტის უფროსი), შპს „სამართლის ჯგუფში“ (დირექტორი და თანადამფუძნებელი), შპს „ნიუსრუმში“ (მთავარი იურისტი), შპს „პალიტრანიუსში“ (მთავარი იურისტი), შპს „რადიო პალიტრაში“ (მთავარი იურისტი), სსიპ შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდში (იურისტი), სსიპ ბავშვთა და ახალგაზრდობის განვითარების ფონდში (საგრანტო პროექტის მენეჯერი).
სხვადასხვა დროს ასწავლიდა სამართალს შემდეგ უნივერსიტეტებში: ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, საქართველოს ეროვნულ უნივერსიტეტში, ევროპის სასწავლო უნივერსიტეტში.
მისი ხელმძღვანელობით განხორციელებულია არაერთი სხვადასხვა ტიპის ტრანზაქცია, სასამართლო წარმომადგენლობა თუ კოლექტიური მედიაცია. ძირითადი მიმართულებებია – კორპორაციული სამართალი, შრომის სამართალი,  კოლექტიური მედიაცია, ინტელექტუალური საკუთრების სამართალი, სამოქალაქო და ადმინისტრაციული საპროცესო სამართალი.

Ana Samsonia- mediator since 2022.
Currently the head of the legal department at Ecovis Georgia, as well mediator of collective labor disputes at the Ministry of the IDPs from occupied territories of Georgia, Labour, Health and Social Protection, a guest lecturer at the University of Business and Technology, a member of the labor law committee of the Georgian Bar Association (acting attorney), accredited trainer at the Mediators Association of Georgia, mentor trainer at Training Center Palitra.
Ana Samsonia holds bachelor’s and master’s degrees in law from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, she is currently working on her doctoral thesis, she studied at the doctoral level in the fall semester (2020) at the Friedrich Schiller University of Jena (Germany) and in the spring semester (2021) at the University of Saarland (Germany). She has received scholarships from the German Academic Exchange Service (DAAD), the European Commission “Erasmus+” and others. She has completed Internship at the Federal Chancellery of Austria (Vienna). Ana Samsonia was a participant of the IRZ/DAV/BRAK project, within the scope of which she had the opportunity to take part in the labor law team in  Cologne (Germany) office at the international company CMS Hasche Sigle.
At various times, she worked at the Shota Rustaveli National Science Foundation (lawyer), the Children and Youth Development Fund (grant project manager), Newsroom LLC (chief lawyer), Palitranews LLC (chief lawyer), Radio Palitra LLC (chief lawyer), Palitra Holding LLC (head of legal department), Legal Group LLC (director and co-founder). At different times she taught law at the following universities: Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, National University of Georgia, European teaching University.
A number of different types of transactions are carried by her support. The main areas are – labor law, corporate law, collective mediation, litigation.