ედუარდ ამოევი- მედიატორი 2023 წლიდან
ამჟამად საერთაშორისო კომპანია JTI-ის კავკასიის იურიდიული დირექტორი და საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი სამოქალაქო/ადმინისტრაციული სამართლის მიმართულებით.
პროფესიით იურისტი, ფლობს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის სამართლის სკოლის მაგისტრის დიპლომს, ასევე ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის ბაკალავრის დიპლომს.
ედუარდს აქვს გავლილი ჰარვარდის სამართლის სკოლისა (Harvard Law School) და თსუ იურიდიული ფაკულტეტის ერთობლივი 12 კვირიანი სასერტიფიკატო პროგრამა საავტორო სამართალში (CopyrightX)
ედუარდი სხვადასხვა დროს მუშაობდა იურიდულ ფირმა McGill-ში, სამართლებრივ მხარდაჭერას უწევდა საქართველოს ბაზარზე არსებულ მსხვილ FMCG კომპანიებს, ხოლო 2021-2022 წლებში გახლდათსაქართველოს რაგბის კავშირის სააპელაციო კომისიის წევრი.
2021 წელს ედუარდს გავლილი აქვს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის  (NCADR) მიერ ორგანიზებული მედიაციის 60-საათიანი სასერტიფიკატო ტრენინგ კურსი.

Eduard Amoevi - mediator since 2023
Currently Legal Director of Caucasus in the international company JTI and member of the Georgian Bar Association in the field of civil/administrative law.
Lawyer, holds Master’s (LL.M) degree from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of Law as well as Bachelor's (LL.B) degree from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of Law. Has completed several certification and training courses, including the joint 12-week certificate program in copyright law (CopyrightX) of Harvard Law School and the Faculty of Law of Tbilisi State University.
Eduard worked at various times in the McGill Law firm, provided legal support to large FMCG companies on the Georgian market and in 2021-2022, served as a member of the Appeal commission of the Georgian Rugby Union.
In 2021, Eduard completed a mediation (60-hour) certification training course organized by the National Center for Alternative Dispute Resolution (NCADR) of Tbilisi State University.