ელენე უთმელიძე - მედიატორი 2024 წლიდან
ამჟამად, სუპერმარკეტების ქსელი “მაგნიტი”-ს იურისტი და საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი სამოქალაქო/ადმინისტრაციული სამართლის მიმართულებით, ასევე, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის კონკურენციისა და კომერციის სამართლის კომიტეტის წევრი.
პროფესიით იურისტი, ფლობს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიზნეს სამართლის მაგისტრის დიპლომს, ასევე ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამართალმცოდნეობის ბაკალავრის დიპლომს.
გავლილი აქვს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის (NCADR) მიერ ორგანიზებული მედიაციის 60-საათიანი სასერტიფიკატო ტრენინგ კურსი; საქართველოს სამართლის ინსტიტუტის მიერ ორგანიზებული კურსი “კონტრაქტები”; მსოფლიო ინტელექტუალური საკუთრების ორგანიზაციისა და საქპატენტის მიერ ორგანიზებული „ინტელექტუალური საკუთრების ზოგადი კურსი“-ს სასერტიფიკატო პროგრამა; IRZ-ს ორგანიზებული ტრენინგი „მომხმარებელთა უფლებები და სახელშეკრულობო ურთიერთობებში არსებული გამოწვევები“ და სხვა.
სხვადასხვა დროს მუშაობდა და სამართლებრივ მხარდაჭერას უწევდა საქართველოს ბაზარზე არსებულ კერძო კომპანიებს, მათ შორის FMCG და ვაჭრობის სფეროში მოქმედ კომპანიებს.
ძირითადი სამედიაციო კატეგორიები: კორპორაციული და ბიზნეს, შრომითი, სახელშეკრულებო, ვალდებულებითი და ინტელექტუალური სამართალი.

Elene Utmelidze - mediator since 2024
Currently, she is a Lawyer for the supermarket chain "Magniti" and is a member of the Georgian Bar Association, specializing in Civil and Administrative Law. Additionally, she is a member of the Competition and Commercial Law Committee of the Georgian Bar Association.
She holds a Master's degree in Business Law from Ilia State University and a Bachelor's degree in Law from the same institution.
She has successfully completed a 60-hour certification course in Mediation, organized by the National Center for Alternative Dispute Resolution (NCADR) of Tbilisi State University; a course on "Contracts" organized by the Georgian Institute of Law; a certification program on the "General Course on Intellectual Property" organized by the World Intellectual Property Organization (WIPO) and Sakpatenti; and a training on "Consumer Rights and Challenges in Contractual Relationships," organized by IRZ, among others.
Throughout her career, she has provided legal support to private companies operating in the Georgian market, including those in the FMCG and trade sectors.
Her primary areas of expertise in mediation include corporate and business law, labor law, contract law, obligations and intellectual property law.