მარიამ აბესაძე - მედიატორი 2024 წლიდან.
ამჟამად ქართულ-ამერიკული საკონსულტაციო კომპაანიის „სანბრეს კორპ. ლიგალ სერვისიზ” - ის იურისტი; იუსტიციის სასწავლო ცენტრის სერთიფიცირებული ტრენერი; საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი საერთო სპეციალიზაციით.
პროფესიით იურისტი, ფლობს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბაკალავრისა და ამავე უნივერსიტეტის კერძო სამართლის მაგისტრის დიპლომებს (წარჩინებით). გარდა ამისა, მარიამს დასრულებული აქვს ჰარვარდის სამართლის სკოლისა და ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ერთობლივი, ერთსემესტრიანი, სასერთიფიკატო კურსი საავტორო უფლებებში.
2022 წელს მარიამს გავლილი აქვს დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის (NCADR) მიერ ორგანიზებული მედიაციის 60 საათიანი სასერტიფიკატო ტრენინგი.
რაც შეეხება სამუშაო გამოცდილებას:2019 წლის მარტიდან - 2022 წლის აგვისტომდე მარიამი მუშაობდა ერთ-ერთ იურიდიულ კომპანიაში, სადაც ახორციელებდა სამართლებრივ კვლევას, საერთაშორისო ხელშეკრულებებისა და სამართლებრივი დოკუმენტაციის შედგენას, სამართლებრივი დასკვნების მომზადებას საერთაშორისო და ტრანსნაციონალური კომპანიებისთვის; 2022 წლის სექტემბრიდან - დღემდე ატარებს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის მიერ ორგანიზებულ ტრეინინგებს; 2022 წლის ოქტომბრიდან - დღემდე მარიამი მუშაობს შპს „სანბრეს კორპ. ლიგალ სერვისიზ” - ში (SBC LEGAL, რომელიც ოპერირებს ბიზნეს კორპორაციის - SunBreath Corp. -ის ეგიდით, ქალაქ ნიუ-იორკში, აშშ) იურისტად, სადაც მისი სპეციალიზაციის სფეროს წარმოადგენს საკორპორაციო, გაკოტრების, ინტელექტუალური საკუთრების, მოთხოვნის უზრუნველყოფის, სახელშეკრულებო და მიწის სამართალი.

Mariam Abesadze - mediator since 2024.
Currently, legal associate at the Georgian-American consultancy firm “SunBreath Corp. Legal Services,” a certified trainer at the Training Center of Justice of Georgia, and a member of the Georgian Bar Association with general specialization.
Mariam holds a Bachelor’s degree in Law (With Honours) from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, as well as a Master’s degree in Private Law (With Honours) from the same university. Additionally, she has completed a one-semester course on Copyright Law offered by Harvard Law School in cooperation with Tbilisi State University.
In 2022, Mariam successfully completed a 60-hour Certification Training Course organized by the National Center for Alternative Dispute Resolution.
Professional Experience: From March 2019 to August 2022, Mariam worked at a legal firm, where she conducted legal research, drafted international agreements and legal documents, and prepared legal opinions for international and transnational companies; Since September 2022, she has been delivering legal trainings organized by the Training Center of Justice of Georgia; Since October 2022, she has been working as a legal associate at “SunBreath Corp. LLC. Legal Services" (SBC Legal, operating under an umbrella of SunBreath Corp., a domestic business corporation in the city of New York, US.), specializing in corporate law, bankruptcy, intellectual property, claims security, contract law, and land law.