მარიამ კანდელაკი - მედიატორი 2023 წლიდან
პროფესიით გახლავთ იურისტი. მან წარჩინებით დაასრულა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სადაც მოიპოვა მაგისტრის ხარისხი კერძო სამართალში. მისი სამაგისტრო ნაშრომიც სწორედ მედიაციას შეეხებოდა. კერძოდ კონფიდენციალობას, როგორც მედიაციის პროცესის უპირატესობასა და მისი დაცვის სამართლებრივ გარანტიებს.
2019 წელს მარიამს გავლილი აქვს 40 საათიანი მედიაციის სასერტიფიკატო ტრენინგი მხარდაჭერილი თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის (TSU), დავის ალტერნატიული გადაწყვეტის ეროვნული ცენტრის (NCADR), საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის (GBA) და თბილისის ღია უნივერსიტეტის (TOU) მიერ. 2018 წელს გავლილი აქვს მედიაციის ტრენინგი UNDP, GBA და NCADR მიერ მხარდაჭერილი. 2017 წელს გავლილი აქვს საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის (GBA) მიერ ორგანიზებული ტრენინგი თემაზე - ადვოკატის როლი მედიაციის განვითარებაში.
სამედიაციო საქმე მოიცავს სახელშეკრულებო, ვალდებულებითი, საოჯახო, სანივთო, სამემკვიდრეო, შრომითი, ინდივიდუალური, კოლექტიური შრომითსამართლებრივი და არაქონებრივ უფლებებთან დაკავშრირებული დავები.
2017 წლიდან არის საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი. გახლავთ საერთო სპეციალიზაციის ადვოკატი, ამასთან აქვს ადვოკატის დამატებითი სპეციალიზაცია, როგორც არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულებაში, ისე ბავშვთა უფლებებში. 2018-2019 წლებში  იყო საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის მედიაციისა და არბიტრაჟის განვითარების კომიტეტის წევრი, ხოლო 2019-2020 წლებში სისხლის სამართლის კომიტეტის წევრი.
მას აქვს, როგორც კერძო, ისე საჯარო სექტორში მუშაობის რამდენიმე წლიანი გამოცდილება. ამჟამად ის გახლავთ შპს „ბი-ემ-სის“ მთავარი იურისტი, ამასთან ახორციელებს კერძო საადვოკატო საქმიანობას.

Mariam Kandelaki - mediator since 2023
She is a lawyer by profession, who has successful graduated from I. Javakhishvili state university, and holds a master degree in private jurisdiction.  Her master’s thesis was focusing on the mediation, specifically in regards to confidentiality as a means to preferred process of mediation and its legal obligations and guarantees.
In 2019, Mariam obtained a certificate after completing a 40-hour mediation training supported by Tbilisi State University (TSU), National Center for Alternative Dispute Resolution (NCADR), Georgian Bar Association (GBA) , and Tbilisi Open University (TOU). In 2018, she completed mediation training supported by UNDP, GBA, and NCADR. In 2017, she attended the training organized by the Georgian Bar Association (GBA) theme for the role of a lawyer in the development of mediation.
Mediation includes cases connected to contractual, obligational, family, commercial, inheritance, labor, individual and collective labor law, and non-property rights.
Since 2017 she is a member of BGA.  She holds the specialty in general law, as well as in  juvenile justice and juvenile rights. In 2018-2019 Mariam has been a member of GBA mediation and arbitrage development committee, and in  2019-2020 a member of criminal justice committee.
Mariam has years of experience working in both public and private sectors. Currently, she is a lead laywer at “BMC” and also practices the law privately.