ნინო ჯოლია - მედიატორი 2024 წლიდან
ამჟამად საერთაშორისო აუდიტორული და ბიზნეს საკონსულტაციო კომპანია Grant Thornton (Georgia)-ის იურიდიული დეპარტამენტის ხელმძღვანელი, ასოცირებული პროფესორი, ექსპერტი, ტრენერი, მენტორი, აკრედიტირებული მედიატორი.
პროფესიით იურისტი/ეკონომისტი, მკვლევარი და ექსპერტი ტექნოლოგიების სამართლის საკითხებში. ფლობს საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის საერთაშორისო ეკონომიკური სამართლის დიპლომირებული სპეციალისტის ხარისხს (მაგისტრთან გათანაბრებული, ბიზნეს-იურისტის კვალიფიკაციით) (LLB/LLM in International Economic Law (Joint Program)), თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და საფრანგეთის პიერ მენდესის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის ფარგლებში ევროკავშირის სამართლის მაგისტრის ხარისხს (MA in European Studies (EU Law)) და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ეკონომიკის დოქტორის ხარისხს (PhD in Economics). ასევე არის კავკასიის საერთშორისო უნივერსიტეტის სამართლის დოქტორანტი (PhD (c) in Law) ტექნოლოგიების სამართლის მიმართულებით.
რაც შეეხება პროფესიული გამოცდილებას: 2019 წლიდან - დღემდე არის შპს „გრანთ თორნთონ“-ისიურიდიული დეპარტამენტის ხელმძღვანელი, 2017-2018 წწ. – შპს „აგროპლან ჯორჯია“-ს იურიდიული დეპარტამენტის ხელმძღვანელი, 2015-2018 წწ. – სს „ჰუმანითი ჯორჯია“-ს (სს „საპარტნიორო ფონდი“-ს პროექტი) მთავარი იურიდიული მრჩეველი, 2010-2015 წწ. – პატენტრწმუნებულის საპატენტო ოფისის იურისტი, 2006-2010 წწ. – შპს „ასტაკ ჯორჯია“-ს ბიზნეს იურისტი.
ნინო არის ამერიკის სავაჭრო პალატის (AmCham), ევროპის ბიზნეს ასოციაციისა (EBA) და ბიზნეს ფედერაცია „ქალები მომავლისათვის“ (Women for Tomorrow)იურიდიული კომიტეტების წევრი, კერძო მეწარმეობის საერთაშორისო ცენტრის (CIPE) ექსპერტ-ტრენერი, საერთაშორისო ვაჭრობისა და ინვესტიციების კვლევითი ინსტიტუტის (RIITI) საერთაშორისო ექსპერტი.
ნინო ეწევა აქტიურ სამეცნიერო-აკადემიურ საქმიანობას. სხვადასხვა უნივერსიტეტებში იგი არის ასოცირებული პროფესორი და მოწვეული ლექტორი, ასევე გრანთ თორნთონ აკადემიის ტრენერი, მენტორი. ნინოს გამოქვეყნებული აქვს მრავალი სამეცნიერო ნაშრომი და სტატია ბიზნეს-სამართლებრივ საკითხებზე, ასევე არის სახელმძღვანელოს „საერთაშორისო ეკონომიკური სამართალი“თანაავტორი.
ნინო არის აკრედიტებული მედიატორი. მისი სამედიაციო საქმეთა განხილვის არეალში შედის: საკორპორაციო, შრომითი, სახელშეკრულებო, ვალდებულებითი, სანივთო უფლებების დარღვევებთან დაკავშირებული დავები.

Nino Jolia - mediator since 2024
Currently, Head of Legal Department at Grant Thornton (Georgia), an international auditing and business consulting company, Associate Professor, Expert, Trainer, Mentor, Accredited Mediator.
A lawyer/economist by profession, researcher and expert in technology law. She holds a diploma of a qualified specialist in International Economic Law from Georgian Technical University (equivalent to a master's degree, with a business lawyer qualification) (LLB/LLM in International Economic Law (Joint Program)), a Master's degree in European Studies (EU Law) in collaboration with Tbilisi State University and Pierre Mendes University of France, and a PhD in Economics from Georgian Technical University. She is also a doctoral candidate (PhD (c) in Law) in Technology Law at Caucasus International University.
Regarding professional experience: From 2019 to present – Head of Legal Department at "Grant Thornton" LLC, 2017-2018 – Head of Legal Department at "AgroPlan Georgia" LLC, 2015-2018 – General Counsel at JSC "Humanity Georgia" (JSC "Partnership Fund" project), 2010-2015 – Lawyer at Patent Office of Patent Attorney, 2006-2010 – Business Lawyer at LLC "Astac Georgia".
Nino is a member of the legal committees of American Chamber of Commerce (AmCham), European Business Association (EBA), and Business Federation "Women for Tomorrow", an expert trainer at the Center for International Private Enterprise (CIPE), and an international expert at the Research Institute for International Trade and Investments (RIITI).
Nino is actively engaged in scientific-academic activities. She is an Associate Professor and Invited Lecturer at various universities, as well as a trainer and mentor at Grant Thornton Academy. Nino has published numerous scientific works and articles on business-legal issues and is a co-author of the textbook "International Economic Law".
Nino is an accredited mediator. Her mediation case review area includes: corporate, labor, contractual, obligatory, and property rights violation disputes.