ნუგზარ სარია - მედიატორი 2021 წლიდან.
ამჟამად ზუგდიდის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი; ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მერის თანაშემწე; მედიატორი; სსიპ„საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის“ წევრი.
პროფესიით იურისტი ფლობსი. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიულ მეცნიერებათა კანდიდატის ხარისხს /სამართლის დოქტორთან გათანაბრებული/, ი. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დიპლომს,სამართალმცოდნეობის სპეციალობით.
2021 წლიდან ნუგზარს გავლილი აქვს ევროკავშირი საქართველოსთვის და „საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის მიერ ჩატარებული 60 საათიანი მედიატორთა სასერტიფიკატო ტრენინგი. 2021 წლიდან არის აკრედიტებული მედიატორი. 2018 წლიდან ნუგზარს გავლილი აქვს ტრენინგი მედიაციის სწავლების მეთოდოლოგიაში; 2017 წლიდან მედიაციის ტრენინგი;
რაც შეეხება პროფესიულ გამოცდილებას: 2018 წლიდან დღემდე - შოთა მესხიას ზუგდიდის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი; 2018 წლიდან დღემდე - ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მერის თანაშემწე;2014 – 2017 წლებში - ქალაქ ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრი, საკრებულოს იურიდიულ, სამანდატო, ადამიანის უფლებათა დაცვისა და ეთიკის კომისიის თავმჯდომარე; 2013 -2014 წლებში - სასწავლო უნივერსიტეტ ევროპული აკადემიის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამების ფაკულტეტის დეკანი; 1993 - 2016 წლებში ზუგდიდის სასწავლო უნივერსიტეტის მასწავლებელი, პროფესორი; 2007 – 2011 წლებში - საქართველოს პედაგოგთა და მეცნიერთა თავისუფალი პროფკავშირის სამეგრელო-ზემოსვანეთის იურისტი; 2000 - 2006წლებში - ზუგდიდის რაიონული სასამართლოს მოსამართლე, სასამართლოს თავმჯდომარე, სამეგრელო-ზემოსვანეთისმმართველი მოსამართლე; 1992 – 2000წლებში - ზუგდიდის რაიონის გამგეობის იურიდიული განყოფილების უფროსი; 1982 - 1992წლებში - ზუგდიდის რაიონული /სარაიონთაშორისო/ პროკურატურის გამომძიებელი.

Nugzar Saria - Mediator since 2021
Currently, Associate Professor at LEPL Shota Meskhia State Teaching University of Zugdidi; Assistant to Mayor of Zugdidi Municipality; Nugzar also is a mediator, member of LEPLMediators Association of Georgia(MAG).lawyer by profession, holds diploma from I. Javakhishvili State University,Candidate of legal sciences /equal to doctor of law/, holds diploma from I. Javakhishvili State University,majoring in law.
Since 2021, Nugzar has undergone a 60-hour certification training for mediators for the of LEPLMediators Association of Georgia. Since 2021, He has been an accredited mediator. Since 2018, Nugzar has undergone Training in mediation teaching methodology; Since 2017, training in mediation.
What refers to the professional experience: since 2018 till today, he has been the Associate Professor at LEPL Shota Meskhia State Teaching University of Zugdidi; since 2018 till today, he has been the Assistant to Mayor of Zugdidi Municipality; In 2014-2017 was a Member of Zugdidi Municipality city council , Chairman of the Legal, Mandate, Human Rights and Ethics Commission of city council; 2013-2014 - Dean of the Faculty of Bachelor Educational Programs of the Teaching University "European Academy"; 1993-2016 - Zugdidi Teaching University Teacher, Professor; 2007-2011 - . Lawyer of Samegrelo-Zemo Svaneti Free Trade Union of Georgian Teachers and Scientists; 2000-2006 - Judge/ Chairman of the Zugdidi District Court; Managing Judge of Samegrelo-Zemo Svaneti; 1992-2000 - Head of Legal Department of Zugdidi District Government office; 1982-1992 - . Investigator of Zugdidi Regional / inter-district / Prosecutor's Office.