საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია აგრძელებს პროფესიული გამოცდილების გაზიარების შეხვედრებს
საქართველოს მედიატორთა ასოციაცია აგრძელებს პროფესიული გამოცდილების გაზიარების შეხვედრებს, რაც მედიაციის განვითარებისა და ასოციაციის ინსტიტუციური გაძლიერების მნიშვნელოვან ნაწილს წარმოადგენს
2024 წლის 28 დეკემბერს გაიმართება სსიპ "საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის" მორიგი საერთო კრება
2024 წლის 28 დეკემბრის სსიპ "საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის" საერთო კრების დღის წესრიგი:
პროექტ „MediateHER Georgia" ფარგლებში 20-21-22 ნოემბერს ქუთაისის უნივერსიტეტში ჩატარდა მედიაციის უნარ-ჩვევების განმავითარებელ ტრენინგი.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის მხარდაჭერით, მოქმედ მედიატორ და მედიატორობის მსურველ ქალთათვის, ქალთა გაძლიერების მიზნების შესაბამისად, პროექტ „MediateHER Georgia ფარგლებში 20-21-22 ნოემბერს ქუთაისის უნივერსიტეტში ჩატარდა მედიაციის უნარ-ჩვევების განმავითარებელ ტრენინგი.
ეთიკის სავალდებულო ტრენინგი მედიატორებისთვის
ამ წუთებში მედიატორთა განგრძობადი პროფესიული განათლების ფარგლებში მიმდინარეობს ეთიკის სავალდებულო ტრენინგი მედიატორებისთვის ,რომელიც მხარდაჭერილია USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მიერ.
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის და ადვოკატთა ასოციაციის შრომის კომიტეტის ერთობლივი ორგანიზებით გაიმართა გასვლითი სამუშაო შეხვედრა, რომელიც მხარდაჭერილი იყო USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მიერ.
ღონისძიება გახსნა და მონაწილეებს მიესალმა საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის თავმჯდომარე - ირაკლი ყანდაშვილი, ადვოკატთა ასოციაციის შრომის კომიტეტის თავმჯდომარე - თამარ გაბისონია და USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ADR სპეციალისტი ეკატერინე ლორთქიფანიძე.
2023 წლის მედიაციის სტატისტიკა გენდერულ ჭრილში
საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის მხარდაჭერით და ელსა თბილისი (ELSA Tbilisi) ორგანიზებით ჩატარდა სემინარების ციკლი თემაზე: ”მედიაციის მნიშვნელობა და მისი განვითარების პერსპექტივები საქართველოში”
პროექტში მონაწილეობდნენ თბილისის აკრედიტებული უმაღლესი სასწავლებლის იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტები.